10 książkowych thrillerów psychologicznych na jesień

1. Adele Parks – Uważaj, czego pragniesz

Pieniądze to nie wszystko? Nie dla każdego.  W obliczu fortuny nawet wieloletnie przyjaźnie mogą nie wytrzymać próby, a  wygrana odsłania najciemniejsze oblicza ludzkich charakterów. Mroczny thriller, szczególnie dla wielbicieli gier typu „totek”.

 

2. Abbie Greaves – Ciche dni

Milczenie jest złotem? Niekoniecznie. Czasem może stać się prawdziwym koszmarem. Jednak bliskość budują nie tylko słowa, o czym dobitnie przekonają się osoby decydujące na lekturę przejmującego thrillera, autorstwa Abbie Greaves.

3. Gerritsen Tess – Wysłuchaj mnie

Brutalne zabójstwo powszechnie lubianej pielęgniarki kładzie się cieniem na dotychczasowy spokój okolicy.  Duet matka i córka próbuje rozwikła tajemnice, ale która dorosła córka słucha swojej matki?  Książka niezwykle wciągająca – z nią jesień minie szybciej!

 

4. Keri Beevis – Zamilknij na zawsze

Jak ważne jest dochowanie tajemnicy? Czy powinno się ją chronić za wszelką cenę? Główna bohaterka wychodzi z groźnego wypadku, ale nie pamięta co się wydarzyło. Zaczynają jednak, dziać się wokół niej rzeczy dziwne i niebezpieczne. W tym samym wypadku zginęła siostra głównego bohatera. Czy wybaczy on śmierć rodzeństwa?

5. Sager Riley  – Zamknij wszystkie drzwi

Hiperluksusowy budynek na Manhattanie i przedziwne reguły obowiązujące lokatorów. Pomimo tych wymagań, niejeden i niejedna są zaszczyceni i szczęśliwi mogąc zamieszkać w luksusowym apartamentowcu.  Główna bohaterka bardzo szybko przekonuje się, że budynek nie jest tym, czym się wydaje,a  panujące w nim zasady nie wzięły się znikąd.

6. Scott Bergstrom – Okrucieństwo

Tytuł nie pozostawia wątpliwości. To nie jest książka dla grzecznych dzieci. Główna bohaterka z utalentowanej i ambitnej dziewczyny zmienia się w super agentkę w chwili,w  której jej życie się zawala. Wartka akcja, nagłe zwroty i mnóstwo tytułowego okrucieństwa.

 

7. E. G. Scott –  Nic o mnie nie wiesz

Thriller psychologiczny z romansem i 20 letnim, pełnym tajemnic związkiem w tle.  Paranoje, uzależnienia, mroczne tajemnice. Czy na pewno znasz swojego partnera tak dobrze jak sądzisz?

8. Michelle Frances – Ta druga

Jak psychopata zdobywa zaufanie? Będąc ideałem. Czasem wierną kopią, a  czasem idealnie się dopasowując, niczym kawałki puzzli. Jednak to co zbyt idealne może budzić niepokój, a psychopatami bywają nie tylko mężczyźni.  Niektóre kobiety lubią zajmować miejsce innych…

9. Eve Chase – Szklany Dom

Czym jest rodzina? Czy tylko więzami krwi? Przejmująca opowieść z dreszczykiem, osadzona w rzadkiej scenerii pięknego i tajemniczego lasu. Jak może się skończyć zatrzymanie znalezionego niemowlęcia?

10. Michał Śmielak – Pomruk

Przyjęcia urodzinowe kojarzy się raczej z zabawą niż tragedią. Jednak bohaterowie tej książki już nigdy nie spojrzą na tort tak samo. Kiedy jest się bogatym gangsterem i ulegnie hasłu „rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady”, można skończyć źle. Nawet bardzo źle. A to dopiero początek.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię