10 niezapomnianych pieszych tras w Kolorado

Colorado, położone w górach Rocky Mountains, jest rajem dla miłośników pieszych wycieczek. Oto 10 świetnych tras, które warto odwiedzić:

1. Mount Elbert

Jest to najwyższy szczyt w Kolorado i jednocześnie drugi najwyższy szczyt w całych Stanach Zjednoczonych. Trasa na szczyt jest stroma i wymagająca, ale oferuje niezapomniane widoki na panoramę gór.

Mount Elbert

2. Maroon Bells

Ta trasa prowadzi przez malownicze jezioro Maroon i na szczyty Maroon Bells, dwóch charakterystycznych, czerwonych szczytów. Trasa jest łatwa i przyjemna, a widoki na szczytach są naprawdę zapierające dech w piersiach.

3. Hanging Lake

Trasa jest krótsza, ale równie urokliwa. Prowadzi przez piękny las i kończy się na malowniczym, nadbrzeżnym jeziorze Hanging Lake.

Hanging Lake

4. Rocky Mountain National Park

Park narodowy oferuje mnóstwo tras pieszych o różnym poziomie trudności. Można tu znaleźć trasy dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych turystów.

5. Four Pass Loop

Ta trasa jest dłuższa i bardziej wymagająca, ale z pewnością warta wysiłku. Prowadzi przez cztery przełęcze i oferuje niezapomniane widoki na panoramę górską.

6. Emerald Lake

Trasa jest stosunkowo łatwa i prowadzi przez piękny las do jeziora Emerald Lake. To doskonałe miejsce na odpoczynek i podziwianie pięknych widoków.

7. Grays and Torreys Peaks

Ta trasa prowadzi na dwa szczyty: Grays i Torreys Peaks. Oba są popularnymi celami wędrówek i oferują niezapomniane widoki na panoramę górską.

Torreys Peaks

8. Ice Lakes Basin

Trasa prowadzi przez malownicze jeziora i oferuje niezapomniane widoki na panoramę górską. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i fotografii. Trasa jest stosunkowo łatwa i dostępna dla turystów o różnym poziomie sprawności fizycznej.

9. Quandary Peak

Jest to popularny szczyt wędrówkowy, który oferuje niezapomniane widoki na panoramę górską. Trasa na szczyt jest stroma i wymagająca, ale z pewnością warta wysiłku.

Quandary Peak

10. Black Canyon of the Gunnison

Ta trasa prowadzi przez malowniczy kanion i oferuje niezapomniane widoki. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i fotografii.

12 miejsc w USA które koniecznie trzeba odwiedzić

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię