15 niesamowitych rezydencji w Chicago, które musisz zobaczyć

Interesujesz się architekturą wnętrz? Lubisz oglądać bogato zdobione domy, w których mieszkają zamożni ludzie? Fascynują Cię budynki z duszą, które mają długą i ciekawą historię?

W poniższym filmiku zobaczysz aż 15 rezydencji, które są kwintesencją smaku, stylu oraz bogactwa rozwiązań architektonicznych i designerskich. Zapraszamy na wycieczkę tropem najbardziej okazałych rezydencji w Chicago!

Chicago jest dobrze znane ze światowej klasy muzeów, drapaczy chmur oraz przepięknych plaż. Jest to miasto pełne historii, miks różnych kultur i stylów architektonicznych.

 

Domy przedstawione w filmiku mają historię równie bogatą, jak ich wystrój. Czy wiedzieliście, że jest wśród nich dom, w którym nocował Jan Paweł II, dom, który jest bardzo oryginalnym muzeum i dom, który dwa razy zmieniał lokalizację? W zestawieniu znajduje się też rezydencja, która przetrwała wielki pożar, rezydencja, która była o krok od wyburzenia i rezydencja, która była pierwszą kwaterą Playboya.

Większość prezentowanych posiadłości powstała w XIX lub XX wieku. Zazwyczaj były projektowane jako domy dla bogatych przedsiębiorców, a dziś funkcjonują jako muzea, kwatery firm lub pensjonat dla gości kościelnych. Część stanowią prywatne posiadłości, niektóre zostały podzielone na mniejsze, luksusowe apartamenty.

W filmiku zobaczycie domy takie jak:

1. Patterson-McCormick Mansion;
2. Driehaus Museum;
3. Cable House;
4. Glessner House;
5. Original Playboy Mansion;
6. Dewes House;
7. Archbishop’s Residence;
8. Clarke-Ford House;
9. Robie House;
10. Countiss Mansion;
11. McGill House;
12. Hermann Weinhardt House;
13. William W. Kimball House;
14. John Henry Raap House;
15. Theurer-Wrigley Mansion.

Każda z tych rezydencji jest prawdziwym klejnotem i zapiera dech w piersiach. W filmiku opowiedziane są historie tych imponujących domów oraz zaskakujące ciekawostki na ich temat. Miłego oglądania!

 

Tak wygląda Chicago z kosmosu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię