12 miejsc w USA które koniecznie trzeba odwiedzić

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych powinna być tak zaplanowana, aby można było zobaczyć to, o czym marzymy.

1. Big Sur to jeden z najpiękniejszych odcinków kalifornijskiej drogi numer 1 (Pacific Higway #1). Jest to pas wybrzeża o długości ponad 110 km, który kusi licznymi szlakami, punktami widokowymi, ukrytymi plażami.

 

2. San Francisco jest miastem, w którym można spotkać wzgórza i doliny oraz wybrzeże. Takie położenie zapewnia rewelacyjne punkty widokowe, a architektura i urbanistyka wkomponowane w geografię terenu zachwycą każdego. Będąc w San Francisco warto zajrzeć do Alcatraz.

3. Sedona i Wielki Kanion. Sedona to miasto, które jest otoczone niesamowitymi, czerwonymi formacjami skalnymi (wznoszące się na ponad 1.900 m). Jest znana z bogatego życia artystycznego, gdyż znajduje się tu ponad 100 galerii oraz organizowany jest międzynarodowy festiwal filmowy. Z kolei Wielki Kanion jest zaliczany do cudów świata. Jest to największy przełom rzeki na świecie(ma 446 km długości).

4. Hawaje, gdzie pogoda jest przyjemna przez cały rok, a plaże są piaszczyste i zachęcają do kąpieli w oceanie. To miejsce, które jest kolebką surfingu oraz raj dla miłośników snorkelowania czy osób lubiących trekking(np. na Diamond Head).

5. Las Vegas, czyli amerykańska stolica nocnego życia. To ogromne centrum rozrywki i hazardu. Sercem miasta jest odcinek Las Vegas Boulevard o długości 6,8 km(określany mianem „The Strip”). Dużą atrakcją jest akwarium morskie, czyli Shark Reef Aquarium. W mieście grzechu warto jeszcze zobaczyć Paris Las Vegas(hotel i kasyno, w skład którego wchodzi także kilka replik paryskich budowli), Bellagio Resort, Muzeum Mafii, Fremont Street czy Muzeum Neonów.

6. Waszyngton, czyli stolica Stanów Zjednoczonych. Do największych atrakcji Waszyngtonu zalicza się przede wszystkim Biały Dom, następnie Biblioteka Kongresu(największa na świecie i najstarsza w USA), cmentarz w Arlington, Kapitol, Mauzoleum Lincolna, Muzea Smithsonian, ale także Pentagon czy pomnik Waszyngtona(najwyższy obelisk świata).

7. Nowy Jork z dzielnicą Manhattan. Największą atrakcją tego miasta jest Statua Wolności. Będąc w Nowym Yorku trzeba zerknąć na Wall Street, obejrzeć najbardziej luksusowe sklepy na 5 Alei, zobaczyć różnorodność na Times Square, zwiedzić Empire State Building oraz poznać Central Park.

8. Los Angeles, czyli miasto gdzie każdy jest gwiazdą. Los Angeles zachwyca turystów takimi miejscami jak molo w Santa Monica(wybudowane w 1909 roku). Będąc w Los Angeles trzeba zrobić sobie zdjęcie z Hollywood sign. To właśnie w tym mieście znajduje się jedna z najbogatszych dzielnic w Stanach Zjednoczonych, czyli Beverly Hills. W LA znajduje się także Rodeo Drive(najdroższa ulica w USA|). W LA można obejrzeć Hollywood Walk of Fame czy zajrzeć do Parków Rozrywki(Universal Studios) i studiów filmowych.

9. Chicago, które jest uważane za drugie miasto tuż po Nowym Jorku. Do największych atrakcji w tym mieście zalicza się Milenium Park(nad jeziorem Michigan), Museum Campus Chicago, Willis Tower (wieżowiec będący miejscem widokowym), replika restauracji McDonald’s z lat 50, Navy Pier czy Schaller’s Pump (gdzie jadał Al Capone).

10. Nowy Orlean, który jest kojarzony z hucznymi obchodami Mardi Gras. W Nowym Orleanie warto zobaczyć przede wszystkim Dzielnicę Francuską, Narodowe Muzeum II Wojny Światowej, Preservation Hall(dla wielbicieli muzyki jazzowej), katedrę św. Ludwika, akwarium Audubon w obu Amerykach czy Muzeum Stanowe Luizjany.

11. Asheville w Północnej Karolinie u podnóża Appalachów. W tym mieście należy zajrzeć do Bazyliki Mniejszej św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, posiadłości Biltmore(to największy prywatny dom w Stanach Zjednoczonych, a centrum kompleksu zajmuje powierzchnię 8 000 akrów). Oprócz tego w Asheville znajduje się Folk Art Centre, czyli muzeum sztuki i rzemiosła Appalachów, Orange Peel, czyli klub muzyczny w centrum, który gościł wiele znanych postaci. Dla miłośników zieleni wart obejrzenia będzie Arboretum North Carolina(na południowy zachód od Asheville).

 

12. Floryda z pięknymi plażami. Największą metropolią Florydy jest Miami, gdzie znajduje się jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych plaż na świecie, czyli Miami Beach. Niecałe 50 km od Miami znajdują się Bagna Everglades (Mokradła Everglades), gdzie można spotkać aligatory(symbol Florydy). Na Florydzie znajduje się również Disney World i parki rozrywki. Na Florydzie znajduje się także Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego, które jest położone na przylądku Canaveral.

Wybierasz się do Tulum? Weź pod uwagę tych 20 atrakcji

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię