10 sposobów, aby twój jutrzejszy dzień był lepszy

Niepokój, stres, zdenerwowanie towarzyszą każdemu z nas. Ale są proste rzeczy, które mogą przyczynić się do lepszego i zdrowszego spędzenia kolejnego dnia.

Eksperci twierdzą, że wystarczy wprowadzić tych 10 poniższych prostych zmian, aby dzień stał się lepszy.

1. Weź oddech – prawidłowy oddech to twój przyjaciel. Ćwicz głębokie oddychanie: zrób wdech licząc do czterech, a następnie wydech licząc do czterech. Prawidłowe oddychanie odpręża i uspokaja prawie natychmiast.

2. Doceń to co masz – poświęć minutę lub nawet dwie na zastanowienie się nad tym, co osiągnąłeś i docenienie tego, co masz. Wyrażanie podziękowań to jeden z najprostszych sposobów na lepsze samopoczucie.

3. Zrób coś znaczącego – nieważne jak małego, ale coś co poprawi i ulepszy świat dookoła ciebie.

4. Zrób sobie przerwę – oderwij się od stresującego dnia robiąc 10-minutową przerwę na coś relaksującego – rozciąganie, medytację lub spacer.

5. Zachowaj perspektywę – pamiętaj, że ten ciężki dzień nie będzie trwać wiecznie. Jutro będzie lepszy dzień.

6. Myśl do przodu – w ciężkich chwilach pomyśl o planach na przyszłość. Zrób przynajmniej jedną rzecz, która przybliża Cię o krok – nawet mały krok – do nich każdego dnia.

7. Nie jesteś sam – kiedy jesteś zestresowany lub niespokojny, pamiętaj, że nie jesteś sam. Poświęć trochę czasu na spotkania towarzyskie z przyjaciółmi i rodziną. Izolacja tylko pogarsza stres i niepokój.

8. Poćwicz trochę – ćwiczenia obniżają poziom hormonów stresu w organizmie i pomagają uwolnić endorfiny, substancje chemiczne, które w naturalny sposób poprawiają nastrój. Pomóc może nawet szybki spacer po okolicy.

9. Wprowadź uważność w życie – uważność to technika, w której koncentrujesz się na byciu intensywnie świadomym tego, co czujesz w danej chwili, bez interpretacji lub osądu i bez wybiegania w przyszłość. Można to osiągnąć, poświęcając kilka minut dnia na zauważenie tego, co dzieje się w teraźniejszości.

10. Wysypiaj się – będziesz mniej wrażliwy na negatywne emocje. Sen wpływa pozytywnie na pozytywne wspomnienia i wrażenia. Brak snu wzmaga negatywne emocji, takie jak strach, złość i negatywne wspomnienia.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię