14 dowodów na to, że twój pies jest najlepszym przyjacielem

Więzi łączące psa i jego właściciela są naprawdę wyjątkowe. Niezależnie od tego, czy odpoczywasz na kanapie, drapiąc psa w brzuch, biegając razem, czy bawisz się w aportowanie w parku, pies jest lojalny do głębi, zawsze jest autentyczny, nigdy nie udaje.

 

Właściciele psów i trenerzy wskazują na pewne sposoby, w jakie pies staje się najlepszym przyjacielem człowieka. Oto 14 z nich:

1. Twój pies jest szczerze entuzjastycznie nastawiony do wszystkiego, co robicie razem. Niezależnie od tego, czy chodzi o długie spacery po parku, szybkie przejażdżki po mieście, zabawę w aportowanie, czy nawet po prostu wylegiwanie się w domu oglądając film, Twój pies jest zawsze szczęśliwy po prostu spędzając z Tobą czas.

2. Nigdy nie musisz się martwić o anulowanie lub negocjowanie wspólnych planów ze swoim psem. Zawsze jest gotowy zrobić wszystko, co masz na myśli, kiedy tylko sam tego chcesz.

3. Twój pies sprawia, że ​​przyziemne codzienne czynności, które zwykle wykonujesz sam, takie jak ćwiczenia lub załatwianie sprawunków, są czymś, na co naprawdę czekasz. Ponieważ możesz je teraz robić razem ze swoim psim przyjacielem.

4. Twój pies utrzymuje cię w zdrowiu psychicznym i fizycznym, m.in. wyprowadzając psa dbasz o swoją własną kondycję.

5. Nic nie przebije powrotu do domu i zobaczenia, jak twój pies szaleje, jak bardzo jest podekscytowany twoim widokiem. I nie ma znaczenia, jak długo cię nie było — możesz wyjść za drzwi po coś o czym zapomniałeś i wrócić do środka zaledwie kilka sekund później — twój pies nadal będzie się zachowywał, jakby to była najlepsza rzecz, jaka mu się przydarzyła.

6. Twój pies nie dba o to, jak wyglądasz, jaka jest pora dnia ani jak się czujesz — jego podekscytowanie, że cię widzi i jest z tobą, jest zawsze widoczne.

7. Entuzjazm to droga dwukierunkowa. Jesteś tak samo szczęśliwy kiedy widzisz swojego przyjaciela jak on.

8. Twój pies cię chroni — nie tylko przez to, że będzie szczekał, jeśli ktoś spróbuje włamać się do twojego mieszkania — ale także w sensie emocjonalnym. Udowodniono, że Twój pies naprawdę potrafi wyczuć, jak się czujesz i dokładnie odczytać rysy Twojej twarzy, co wyjaśnia, dlaczego zawsze wydaje się, że jest w stanie wyczuć, kiedy najbardziej potrzebujesz przytulenia. Żaden inny zwierzak ani człowiek nie może być tak bezwarunkowo oddany Tobie i sprawić, że będziesz się czuł tak dobrze przez cały czas.

9. Są dla Ciebie najlepszym źródłem komfortu w najgorszych chwilach. Od ich ciepłego, miękkiego ciała zwiniętego na kolanach, po zaskakujące Cię pocałunki na całej twarzy. Twój pies jest niezawodnym lekarstwem na każdy zły nastrój lub ciężki dzień.

10. W przeciwieństwie do każdego innego ludzkiego przyjaciela, zawsze wiesz, że możesz zaufać swojemu psu, aby uważnie słuchał twego żalu– bez martwienia się, że poczujesz się później osądzony lub winny. Twój pies jest zawsze przygotowany na przyjęcie wszystkich Twoich niepokojów i stresu, a następnie zapewni Ci kilka poważnych przytuleń.

11. Podczas gdy Twój pies jest dla Ciebie w złych chwilach, nic nie może się równać z tym, jak zabawne i satysfakcjonujące jest posiadanie go również w tych dobrych. Twój pies zawsze chętnie uczci z Tobą nawet najmniejsze osiągnięcia.

12. Ciągłe wyprowadzanie psa na spacery daje możliwość interakcji z różnymi ludźmi i doświadczania nowych rzeczy. Wielu chce poznać twojego najlepszego przyjaciela.

13. Spanie obok psa jest dla Ciebie uosobieniem idealnej imprezy piżamowej. Twój pies utrzymuje w łóżku idealną temperaturę przytulności i ciepła, a nic nie przebije kładzenia się spać, czując całą wierną miłość obok siebie.

14. Każdy pies ma własną osobowość, a Twój pies jest zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju. Dlatego tak mylące jest nazywanie ich po prostu „zwierzakiem”. Twój pies znaczy dla Ciebie o wiele więcej.

Czy pies potrafi się do nas uśmiechać?

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię