Coraz bliżej zniesienia wiz. Ambasador USA przyjmowała w okienku

źródło: Envato Elements

Ambasador USA Georgette Mosbacher osobiście odprawiała interesantów. We wtorkowy poranek przyjmowała w depozyt telefony od osób, które wchodziły do budynku Ambasady USA.

„Robimy wszystko, aby móc przyjąć jak najwięcej chętnych ubiegających się i aby wizyta w Ambasadzie czy Konsulacie trwała jak najkrócej. Cel – obniżyć procent odmów wizowych do poniżej 3 proc. Wszyscy jesteśmy w to zaangażowani!” – czytamy na profilu społecznościowym Ambasady USA.

Filmik z udziałem ambasador został opublikowany w internecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#VisaWaiverDlaPolski WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD! Nasi polscy i amerykańscy pracownicy ciężko pracują nad tym, aby Polska mogła być zakwalifikowana do programu ruchu bezwizowego. Robimy wszystko, aby móc przyjąć jak najwięcej chętnych ubiegających się i aby wizyta w Ambasadzie czy Konsulacie trwała jak najkrócej. Cel – obniżyć procent odmów wizowych do poniżej 3%. Wszyscy jesteśmy w to zaangażowani! Ambasador Georgette Mosbacher wtorkowy poranek spędziła w okienku – zajmowała się depozytem telefonów. Zróbmy to razem – aplikujcie o wizy lub odnowienie wiz do końca września – to właśnie wtedy kalkulowany jest procent odmów wizowych za dany rok. #podroz #podroze #podrozzycia #usa #stanyzjednoczone #lotnisko #samolot #podrozowanie #polska #sojusznicy #wspolpraca #podróżemałeiduże #podróże #podroze #podroznik #podrozowanie

Post udostępniony przez Ambasada USA w Warszawie (@usembassywarsaw)

A wszystko w ramach kampanii #VisaWaiverDlaPolski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do ubiegania się o wizę i obniżenie procentu odmów. To także akcja WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. Zarówno amerykańscy jak i polscy pracownicy Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu Generalnego USA w Krakowie pracują nad tym, aby Polska została zakwalifikowana do programu ruchu bezwizowego.

Wizy do USA to palący temat

Polska pozostaje jednym z niewielu europejskich krajów, których obywatele potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz do USA nie wjadą także obywatele Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Cypru. Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla ambasador Georgette Mosbacher priorytetem.

Bez wiz do USA. Kiedy?

Polska i Stany Zjednoczone powinny wspólnie wprowadzić w życie określone umowy związane z bezpieczeństwem, współpracą organów ścigania i innymi porozumieniami rządowymi. Wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych liczony od października do września musi spać poniżej 3 procent. W analogicznym okresie ub. roku odsetek odmów wynosił nieco poniżej 4 procent.

1 KOMENTARZ

  1. Ludki na fb pokazują detale swego zycia, ostatnio foto dziecka nienarodzonego, ktore wrzuca młoda matka ubiegająca się o wize turystyczną do raju i liczy na cud…chyba od Ducha Swiętego!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię