Jesteś miłośnikiem bungee jumping? Te 9 miejsc musisz koniecznie odwiedzić

Jeśli jesteś miłośnikiem bungee jumping, z pewnością znasz już kilka miejsc, w których możesz spróbować swoich sił w tej ekstremalnej dyscyplinie.

Jednak jeśli chcesz poznać naprawdę niezapomniane miejsca do skakania na bungee, koniecznie musisz odwiedzić te 9 miejsc, które wybraliśmy dla Ciebie.

1. Victoria Falls, Zambia i Zimbabwe

Victoria Falls to największe wodospady w Afryce, zwane również Wodospadami Diabła. Ich wysokość sięga aż 108 metrów i są one otoczone piękną, dziką przyrodą. To właśnie tutaj możesz spróbować bungee jumping z mostu przerzuconym nad wodospadami. Skok z takiej wysokości z pewnością pozostanie w twojej pamięci na długo.

2. Macau Tower, Chiny

Jeśli lubisz połączenie wrażeń związanych z bungee jumping z widokami na miasto, koniecznie musisz odwiedzić Macau Tower w Chinach. Ten 233-metrowy wieżowiec oferuje skoki z wysokości aż 233 metrów, co czyni go jednym z najwyższych miejsc do bungee jumping na świecie. Z góry rozpościera się przepiękny widok na miasto i morze, którego z pewnością nie zapomnisz.

Macau Tower, Chiny

3. Royal Gorge Bridge, Kolorado, USA

Jeśli szukasz miejsca do bungee jumping w USA, koniecznie musisz odwiedzić Royal Gorge Bridge w Kolorado. Jest to jedno z najstarszych miejsc do bungee jumping w USA i oferuje skoki z wysokości aż 321 metrów nad rzeką Arkansas. To właśnie tutaj możesz spróbować swoich sił w tej ekstremalnej dyscyplinie i cieszyć się widokami na piękną przyrodę okolicy.

4. Nevis Bungee, Nowa Zelandia

Nevis Bungee to miejsce, w którym możesz spróbować najwyższego skoku na bungee w Nowej Zelandii. Z wysokości 134 metrów. Piękne widoki w połączeniu że skokiem sprawią, że zapamiętasz ten skok na długo.

5. The Last Resort, Nepal

The Last Resort w Nepalu to miejsce, w którym możesz spróbować bungee jumping z mostu przerzuconym nad rzeką Bhote Kosi. Skok z wysokości 160 metrów pozwoli Ci poczuć dreszcz emocji i cieszyć się widokami na góry i dziką przyrodę okolicy.

6. Cape Town, RPA

Cape Town w RPA to jedno z najpiękniejszych miejsc do bungee jumping na świecie. Tutaj możesz skakać z wysokości aż 220 metrów z mostu przerzuconym nad rzeką Bloukrans. Woda i przyroda okolicy dodają temu miejscu jeszcze więcej uroku.

Cape Town, RPA

7. Rio de Janeiro, Brazylia

Rio de Janeiro to miasto, które kojarzy się głównie z pięknymi plażami i karnawałem, jednak to również idealne miejsce dla miłośników bungee jumping. Możesz tu skakać z wysokości aż 50 metrów z mostu przerzuconym nad rzeką Iguaçu. Widoki na miasto i okolicę z pewnością zapadną Ci w pamięci na długo.

Rio de Janeiro, Brazylia

8. Gaurishankar Bungy, Nepal

Gaurishankar Bungy w Nepalu to miejsce, w którym możesz spróbować bungee jumping z wysokości aż 160 metrów nad rzeką Bhote Kosi. To jedno z największych miejsc do bungee jumping w Nepalu i oferuje niezapomniane widoki na góry i dziką przyrodę okolicy.

9. Bloukrans Bridge, RPA

Bloukrans Bridge w RPA to kolejne miejsce, w którym możesz spróbować bungee jumping z wysokości aż 216 metrów. To jedno z największych miejsc do bungee jumping na świecie i oferuje niezapomniane widoki na przyrodę i morze.

Jeśli jesteś miłośnikiem bungee jumping, te 9 miejsc na pewno powinny znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia. Każde z nich oferuje niezapomniane widoki i emocje, które zapadną Ci w pamięci na długo.

10 najpiękniejszych plaż w USA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię