Kolejne spięcie na linii Lightfoot – Trump

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot oskarża prezydenta Trumpa o atakowanie miast, gdzie burmistrzami są kobiety.

Prezydent Donald Trump wysłał w piątek list do burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernatora stanu Illinois J.B. Pritzkera, wzywając ich do bardziej skutecznego przeciwdziałania przemocy w Chicago.

“Piszę dziś do was, abyście podjęli działania przeciw, zwrócili uwagę i podjęli działania przeciw niszczycielskiej przemocy w Chicago. Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku lat obserwuję spadek przestępczość na szczeblu krajowym jestem przerażony ciągłą przemocą w tym wielkim amerykańskim mieście” – napisał Donald Trump.

Lightfoot w poniedziałek stwierdziła, że prezydent atakuje głównie miasta w których burmistrzami są kobiety o demokratycznych poglądach.

„Szczególnie w ciągu ostatniego miesiąca wystąpiły sytuacje, które można ze sobą powiązać. Prezydent zaczął atakować demokratycznych burmistrzów w większości  dużych miast, zwłaszcza tych gdzie rządzą kobiety „ – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Lori Lightffot przypomniała, że atakowana była burmistrz Atlanty, Keisha Lance Bottoms, Waszyngtonu Muriel Bowser i Seattle, Jenny Durkan.

„Mam dla nich, a także dla niego wiadomość po jego mizoginicznych wpisach i wypowiedziach. Wszystkie jesteśmy stanowczymi i twardymi kobietami i nie potrzebujemy pomocy. Nawet jeśli przed jego nazwiskiem najpierw pojawiają się słowa: Pan Prezydent. Zawsze będę szanowała stanowisko prezydenta ale proszę nie proście mnie bym honorowała tego okupanta ponieważ tego nie zrobię” – dodała.

AL

Najlepsze szpitale dziecięce w USA

Illinois: Coraz lepsze dane dotyczące COVID-19. Najniższa liczba zgonów od miesięcy

Illinois: Coraz lepsze dane dotyczące COVID-19. Najniższa liczba zgonów od miesięcy

Illinois: Coraz lepsze dane dotyczące COVID-19. Najniższa liczba zgonów od miesięcy

Nowe rozporządzenie Donalda Trumpa ułatwia osobom bez studiów znalezienie pracy w rządzie federalnym

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię