Joe Biden w Kenosha. Spotka się z rodziną Jacoba Blake’a

Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden wspólnie z małżonką Jill Biden odwiedzi w czwartek Kenosha w Wisconsin. Nastąpi to dwa dni po wizycie prezydenta Trumpa

Sztab Bidena zapowiedział, że były wiceprezydent zorganizuje „spotkanie wspólnoty”, aby zbliżyć ludzi i „złagodzić napięcia rasowe”.

„Nie zamierzam im mówić, co mają robić, zrobimy to razem” – powiedział Biden po przemówieniu wygłoszonym w środę .

Donald Trump, pomimo sprzeciwu gubernatora Wisconsin Tony’ego Eversa odwiedził Kenosha we wtorek. Do prezydenta dołączył prokurator generalny William Barr i pełniący obowiązki sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego, Chad Wolf. Prezydent w czasie wizyty odwiedził zniszczone podczas zamieszek przedsiębiorstwa oraz spotkał się  z lokalnymi organami ścigania.

Joe Biden rozmawiał telefonicznie, w z zeszłym tygodniu z krewnymi postrzelonego Blake’a. W czwartek spotka się z jego ojcem – Jacobem Blake’em Sr., oraz z innymi członkami rodziny.

Podczas poniedziałkowego przemówienia w Pittsburghu, Biden potępił przemoc i obwinił prezydenta Trumpa  o „dolewanie oliwy do ognia”. 

Trump ,,nie zatrzyma przemocy”, a za jego rządów kryzysy ,,wciąż się mnożą” – powiedział Biden w trakcie swojego wystąpienia

AL

Facebook ogranicza reklamy polityczne przed listopadowymi wyborami!

https://amerykapopolsku.com/2020/09/03/pierwsze-szczepienia-w-usa-planowane-na-listopad/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię