Halloween w Chicago. Burmistrz ogłasza regulacje dotyczące świętowania

Podczas konferencji prasowej, przebrana w kostium „halloweenowy” burmistrz Chicago, ogłosiła zasady jakie mają obowiązywać w mieście podczas świętowania Halloween.

„Po tym, jak na  przestrzeni ostatniego roku tak wiele nam zabrano, ważne jest dla mnie i dla rodziców z naszego miasta, żeby dać dzieciom coś co ich ucieszy, jednak musi to być bezpieczne –  podkreśliła Lightfoot.

Mimo, że w tym roku domy strachów będą zamknięte, a „domówki” zakazane –  miasto zezwoli na tradycyjną zabawę” trick or treating” („cukierek albo psikus”). Jednak wszystko musi się odbywać zgodnie z poniższymi regulacjami:

  • Każdy biorący udział w zabawie, łącznie z osobami rozdającymi cukierki musi nosić maskę (maski kostiumowe nie są substytutem maski ochronnej).
  • Mieszkańcy, którzy w tym roku chcą wziąć udział w zabawie powinni zostawić zapalone światło lub powiesić znak, że biorą udział w świętowaniu.
  • Podczas rozdawania cukierków należy stosować środki do dezynfekcji rąk oraz zachowywać dystans społeczny.
  • Grupy osób, które zbierają cukierki mogą liczyć maksymalnie 6 osób.
  • Słodycze nie powinny być wystawiane w miskach do których dzieci musza sięgać. Należy rozważyć ustawienie stołów z pojedynczo pakowanymi cukierkami.
  • Cukierki zebrane w trakcie zabawy nie powinny być spożywane, aż do czasu umycia rąk.

 

WATCH LIVE: Lightfoot to announce Chicago Halloween guidelines https://abc7.ws/3ipmoiu

Opublikowany przez ABC 7 Chicago Czwartek, 1 października 2020

czytaj również: Stanowe regulacje dotyczące świętowania Halloween

Lightfoot oraz dr. Arwady z Departamentu Zdrowia Publicznego Miasta Chicago podkreśliły, że „trick-or treating” może się odbyć, gdyż liczba zakażeń w mieście spada.

Burmistrz przypomniała, że od dziś Chicago łagodzi ograniczenia. Miasto zwiększa limity dotyczące liczby osób jaka może przebywać na siłowniach, w sklepach i restauracjach. Bary z alkoholem zaczną znowu serwować wewnątrz lokali. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 

AL

Chicago zmienia limity osób w restauracjach, siłowniach i sklepach

Lori Lightfoot odpowiada na uwagi Trumpa wygłoszone podczas debaty

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię