Coraz więcej lotnisk wprowadza ośrodki testowe COVID-19

Lista lotnisk krajowych i międzynarodowych z systemem testowania COVID-19 rośnie. A to wszystko dzięki firmie XpresSpa Group. Firma ta oferuje miejsce XpresCheck na lotniskach krajowych i międzynarodowych oraz produkty i akcesoria podróżnicze.

Po marcowym zamknięciu ekonomii firma wpadła na pomysł, aby przekształcić  swoje lotniskowe XpresSpa w XpresCheck instalując na lotniskach obiekty do testowania COVID-19. Każdy z tych obiektów ma nieco inną ofertę i inny czas oczekiwania na wyniki testów.

1. Międzynarodowy port lotniczy im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku

XpresCheck otworzył swój pierwszy obiekt do testowania COVID-19 na JFK, który znajduje się w terminalu 4, dzięki czemu pasażerowie mogą uzyskać do niego dostęp, niezależnie od tego, czy przylatują czy z niego odlatują. Placówka oferuje testy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) (znane również jako testy wymazów z nosa), które kosztują 75 dolarów; szybkie testy molekularne, które mogą dać wyniki w ciągu 15 minut, co kosztuje 200 dolarów; i testy przeciwciał za 75 dolarów. Możesz również otrzymać test PCR i test przeciwciał w cenie 90 dolarów. To miejsce testowania oferuje również szybkie testy na grypę, paciorkowce gardła i mono testy (za 25 dolarów każdy) oraz szczepionkę przeciw grypie (za 50 dolarów).

2. Międzynarodowe lotnisko w Newark w New Jersey

XpresCheck w Newark oferuje podobne usługi zdrowotne, co XpresCheck w JFK. Przedstawiciele XpresCheck podają, że rachunki za wykonane testy najpierw zostają przesłane do firmy ubezpieczeniowej klienta. Jeśli ubezpieczenie nie pokryje całej kwoty dopiero wtedy rachunek zostaje przesłany do badanego.

3. Międzynarodowy port lotniczy Boston Logan

Ośrodek testujący XpresCheck został otwarty na międzynarodowym lotnisku Boston Logan (BOS) w strefie przylotów międzynarodowych. Placówka składa się z siedmiu oddzielnych pomieszczeń testowych, które mogą przeprowadzać ponad 400 testów COVID-19 dziennie. Podobnie jak w przypadku JFK i Newark, opcje testowania obejmują szybki test molekularny COVID-19, test PCR i test na obecność przeciwciał we krwi. Usługi są dostępne dla wszystkich pracowników lotniska, funkcjonariuszy TSA, agentów US Customs and Border Protection (CPB) oraz wszystkich pasażerów linii lotniczych. Wszystkie plany ubezpieczeniowe są akceptowane.

4. Lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku

Ośrodek testowania na lotnisku LaGuardia (LGA) został utworzony przez Port Authority of New York i New Jersey we współpracy z NYC Health & Hospitals w ramach starań gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo o zwiększenie liczby bezpłatnych miejsc testowych w całym stanie. Testy wykonywane są bezpłatnie dla wszystkich pasażerów i nie jest wymagane ubezpieczenie.

5. Międzynarodowe lotnisko w San Francisco

Lotnisko w San Francisco nawiązało współpracę z Dignity Health – GoHealth Urgent Care, aby zapewnić badania zarówno na miejscu, jak iw pobliskich lokalizacjach Dignity Health. Dedykowany obszar testowy COVID-19 w SFO znajduje się w holu głównym terminala międzynarodowego przed kontrolą bezpieczeństwa i jest otwarty codziennie od 8:00 do 18:00. Wyniki są gotowe w mniej niż godzinę.

Od 15 października szybki wynik testu COVID-19 jest dostępny da wszystkich pasażerów United Airlines udających się na Hawaje, gdzie wymagany jest negatywny wynik testu PCR COVID-19, aby ominąć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Osobiste testy dla pasażerów United jadących na Hawaje kosztują 250 dolarów.

Hawaiian Airlines oferuje również testy przed lotem poza SFO za pośrednictwem Worksite Lab, opcji wymazu z nosa w pobliżu lotniska. Koszt testu wynosi 90 dolarów, jeśli chcesz uzyskać wyniki w ciągu 36 godzin lub 150 dolarów za ekspresową usługę w dniu podróży.

6. Międzynarodowy port lotniczy Dallas Fort Worth w Teksasie

American Airlines oferuje wstępne testy COVID-19 dla podróżnych lecących z międzynarodowego lotniska Dallas Fort Worth (DFW) na Hawaje.

7. Międzynarodowe lotnisko w Tampie na Florydzie

Od 1 października wszyscy pasażerowie odlatujący i przylatujący na międzynarodowym lotnisku w Tampie (TPA) mogą przystąpić do testu COVID-19 na terenie lotniska. Nowe miejsce testowe stworzona we współpracy z BayCare Health System znajduje się w głównym terminalu w Tampie. Oferuje zarówno szybki test antygenowy, jak i test PCR. Każdy podróżny może kupić test niezależnie od linii lotniczej lub miejsca docelowego. Testy PCR kosztuje 125 dolarów, a testy antygenowe 57 dolarów.

8. Lotniska na Alasce

Lotniska na Alasce oferują testy na koronawirusa jako część wymagań wjazdowych tego stanu. Aby nie być poddanym 14-dniowej kwarantannie, podróżni muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu COVID-19, który został wykonany w ciągu 72 godzin przed ich przybyciem, lub mogą wykonać test COVID-19 po przybyciu do tego stanu. Podróżni muszą poddać się kwarantannie do czasu uzyskania wyników. Testy są bezpłatne dla mieszkańców Alaski. Wszystkie inne osoby muszą zapłacić 250 dolarów za test wykonany na lotnisku. Obiekty testowe znajdują się na lotniskach Juneau, Ted Stevens Anchorage i Ketchikan.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię