Królowa Elżbieta II zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Screen-Shot-YouTube Queen Elizabeth II

Królowa Elżbieta II zachęca do szczepień przeciwko koronawirusowi. Podczas zdalnego spotkania z szefami służby zdrowia monarchini zdecydowała się na niezwykle rzadki dla niej apel. I mówiła, że przyjęcie zastrzyku to kwestia myślenia o bezpieczeństwie innych ludzi.

„Oczywiście to niełatwe dla tych, którzy nigdy wcześniej się nie zaszczepili. Ale powinni pomyśleć o innych, a nie o sobie” – podkreślała Elżbieta II podczas internetowego spotkania z menedżerami i lekarzami NHS – Narodowej Służby Zdrowia. Takie interwencje w życie publiczne są bardzo rzadkie.

Monarchini zwykle ogranicza się do bardziej ogólnych przesłań, dwór robi wszystko, by nie dać się wciągnąć w aktualne spory polityczno-społeczne. Monarchini dostała pierwszą dawkę szczepionki w zeszłym miesiącu. „Wcale nie bolało” – przekonywała 94-letnia Elżbieta II.

Program szczepień na Wyspach przebiega szybciej niż gdziekolwiek w Europie. Królowa wyraziła z tego powodu zadowolenie i podziw dla brytyjskiej służby zdrowia gdzie zaszczepionych jest już ponad 18 milionów ludzi. Cel rządu to do końca lipca zaoferować szczepionkę każdemu dorosłemu mieszkańcowi Królestwa. Dane pokazują, że ok. 11-15 procent badanych waha się, czy przyjąć zastrzyk.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię