Książę Filip został przewieziony do innego szpitala

0
211

Książę Filip został przewieziony do innego szpitala. Od połowy lutego mąż Elżbiety II jest pod opieką lekarzy w związku z bliżej nieokreśloną infekcją. Tymczasem ujawniono, że książę cierpi na przewlekłe schorzenie serca.

Wczesnym popołudniem książę opuścił prywatny szpital Edwarda VII i został przetransportowany do szpitala świętego Bartłomieja. Placówka ta specjalizuje się w leczeniu kardiologicznym. Na oddziale pozostanie co najmniej do końca tygodnia.

Medycy zapewniają, że mąż monarchini reaguje na leczenie, ale wciąż ma infekcję. Zapewniają, że pacjent czuje się dobrze i że nie zmaga się z koronawirusem. Na początku stycznia zarówno książę Filip, jak i 94-letnia Elżbieta II zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Szczepionka podana została im na zamku w Windsorze, gdzie spędzają większość czasu od początku wybuchu epidemii. Nie informowano później, czy dostali drugą dawkę szczepionki.

Książę Filip, który w tym roku będzie obchodzić setne urodziny, jest pod opieką lekarzy od 16 lutego. Pałac Buckingham przekazał wówczas, że jest to działanie zapobiegawcze w związku z tym, że źle się poczuł. Poinformowano również, że pozostanie w szpitalu przez kilka dni na obserwacji i w celu odpoczynku.

IAR/AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię