Trump: „Ta podwyżka podatków to globalistyczna zdrada Bidena i jego przyjaciół”

źródło: Wikimedia Commons, Donald Trump

Donald Trump ostro skrytykował obecnego prezydenta za jego plan dotyczący podniesienia podatków. „To okrutny i bezduszny atak Joe Bidena na amerykański sen”.

Biały Dom przedstawił w środę swój plan gospodarczy, w tym wydatki na infrastrukturę w wysokości i 2 bilionów dolarów. Zakłada m.in. naprawę dróg i mostów, inwestycje w technologie przyjazne dla klimatu i rozszerzenie dostępu do szerokopasmowego internetu. Biały Dom wskazał, że podwyżki podatków „w pełni opłacą inwestycje w ramach tego planu”. 

W planach jest podwyżka podatku od osób prawnych (do 28% z 21%) i zwiększenie podatku od zysków kapitałowych dla osób zarabiających ponad milion dolarów. Wśród propozycji znalazł się również wzrost podatku od nieruchomości i zwiększenia podatku dochodowego dla osób zarabiających powyżej 400 tys. dolarów oraz zmniejszenie ulg podatkowych dla firm.

Czytaj również: Wywiad Lary Trump z Donaldem Trumpem znika z mediów społecznościowych.

Były prezydent Trump uważa, że taki krok spowoduje przeniesienie miejsc pracy do Chin i zaszkodzi amerykańskim pracownikom. „Byłaby to jedna z największych szkód  gospodarczych zadanych sobie samemu w historii. Jeśli to monstrum zostanie uchwalone, w rezultacie więcej Amerykanów straci pracę. Fabryki opustoszeją, a wiele gałęzi przemysłu zostanie zrujnowanych – dokładnie tak, jak to było, zanim objąłem prezydenturę 4 lata temu” – pisze Trump w oświadczeniu.

„Ta podwyżka podatków to klasyczna globalistyczna zdrada Joe Bidena i jego przyjaciół. Lobbyści wygrają, specjalne interesy wygrają, Chiny wygrają, waszyngtońscy politycy i rządowi biurokraci wygrają – ale ciężko pracujące amerykańskie rodziny przegrają” – dodał.

W ostatnich tygodniach Trump dość często atakował politykę Bidena. Szczególnie krytycznie odniósł się do postępowania nowej administracji w sprawie napływu imigrantów na południowej granicy.

„Okrutny i bezduszny atak Joe Bidena na amerykański sen nie może nigdy stać się prawem federalnym. Nasza gospodarka zostanie zniszczona tak jak południowa granica, która jest teraz w rozsypce” – podsumował były prezydent.

 

AL

Illinois opóźnia przejście do kolejnej fazy otwierania gospodarki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię