Dwóch mężczyzn podejrzanych o terroryzm złapanych na granicy z Meksykiem

Dwóch mężczyzn z Jemenu zostało zatrzymanych podczas nielegalnej próby przekroczenia granicy w Kalifornii. Obaj znajdują się na liście obserwowanych przez FBI terrorystów oraz na amerykańskiej liście zakazów lotów.

Mężczyźni w wieku 33 i 26 lat zostali zatrzymani w sektorze El Centro w Kalifornii. Służba Celna i Ochrona Granic (CBP) podała, że zostali zidentyfikowanych jako osoby znajdujące się na liście obserwowanych terrorystów. Obaj mają też zakaz lotów, ich nazwiska umieszczono na liście  „No – Fly”. Jeden z zatrzymanych przebywa w areszcie ICE, a drugi w areszcie federalnym. Agencja nie podała nazwisk mężczyzn, nie przekazała też dlaczego znajdują się pod obserwacją.

CBP nie ujawnia ogólnej liczby imigrantów zatrzymanych na południowej granicy, których nazwiska były na tego typu listach, ale zapewnia, że incydenty są „bardzo rzadkie”.

Czytaj również: Biały Dom ucina spekulacje na temat paszportów szczepionkowych

Republikański przywódca Izby Republikańskiej Kevin McCarthy przeprowadził w tej sprawie tajne spotkanie z przywódcami Kongresu, wiceprezydent Harrisa oraz przedstawicielami FBI i CIA –  przekazała telewizja Fox News.

„Chociaż jestem wdzięczny Straży Granicznej za robienie wszystkiego, co w ich mocy, martwię się o liczbę tego typu osób, która była w stanie przedostać się nielegalnie przez granicę i obecnie jest na terenie USA. Nie mamy możliwości sprawdzenia czy inni terroryści przekroczyli granicę niezauważeni” – skomentował Kevin McCarthy.

Powiązane

Poruszające wideo z granicy. Porzucone dziecko błaga o pomoc Amerykanów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię