USA przekażą innym krajom 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca

fot.YouTube

Stany Zjednoczone udostepnią w najbliższych miesiącach innym krajom 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca – poinformował Biały Dom. Na razie nie podano listy krajów, które otrzymają szczepionkę. Prawdopodobnie będą wśród nich Indie.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że w najbliższych tygodniach amerykański rząd będzie mieć do dyspozycji 10 milionów dawek AstraZeneki a kolejne 50 milionów w maju i czerwcu.

Czytaj również: Zaszczepieni Amerykanie polecą do Europy. Znamy termin

„Ponieważ Stany Zjednoczone są dobrze zaopatrzone w trzy rodzaje szczepionek – dwie dwudawkowe i jednodawkową i biorąc pod uwagę fakt, że AstraZeneca nie została jeszcze zatwierdzona w USA, nie będziemy potrzebować AstraZeneki w walce z Covidem w najbliższych miesiącach” – powiedziała.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że w tej chwili opracowywane są zasady na jakich szczepionka będzie udostępniana innym krajom. „Nasz zespół do spraw bezpieczeństwa narodowego i walki z Covid przy współpracy z Departamentem Stanu ocenią listę wniosków oraz potrzeb na świecie” – poinformowała Jen Psaki.

Biały Dom zadeklarował szerokie wsparcie Indii w walce z pandemią koronawirusa nie tylko poprzez dostawy szczepionek ale również surowców do ich produkcji.

IAR

Biden ogłosi nowe wytyczne dotyczące noszenia masek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię