Amazon wprowadza nową politykę rozpatrywania reklamacji

Zgodnie z nową polityką Amazon, pozytywnie rozpatrzone roszczenia w wysokości do 1000 USD z tytułu uszkodzenia mienia lub obrażeń ciała z powodu wadliwych produktów zakupionych od sprzedawców Amazon Marketplace będą bezpośrednio pokrywane przez firmę. Klient nie będzie musiał kontaktować się ze sprzedającym.

Amazon twierdzi, że 80 procent otrzymywanych roszczeń dotyczy kwot niższych niż 1000 USD. Przedstawiciele Amazon dodają, że firma również nie będzie ubiegać się o zwrot kosztów roszczeń od sprzedawców tak długo jak przestrzegają oni zasad Amazon i posiadają ubezpieczenie.

Amazon ma duży problem z zaufaniem klientów. Coraz więcej osób kupujących z ich strony uskarża się na nie tylko wadliwe towary ale również towary sprzedawane z mylącym lub nieprawdziwym opisem przedmiotu.

Do tej pory kupując towar od sprzedawców zewnętrznych Amazon uchylało się od odpowiedzialności twierdząc, że firma nie ponosi odpowiedzialności za produkty sprzedawane przez osoby trzecie na swojej platformie. Niestety sądy nie widzą tego w ten sam sposób. Ich stwierdzenie o nie ponoszeniu odpowiedzialności jest coraz częściej podważane w sądach w orzeczeniach przypisując winę Amazon za wadliwe produkty stron trzecich. Obecnie firma stoi w obliczu kolejnego pozwu złożonego przez Consumer Product Safety Commission, która chce zmusić Amazon do wycofania wadliwych produktów sprzedawanych na jej stronie.

Nowa polityka reklamacji może pomóc Amazon w odbudowie wizerunku wśród konsumentów i sędziów. Nowe zasady reklamacji mogą także pozytywnie wpłynąć na formy reklamacji oferowane przez inne strony i sklepy, chociażby takie jak Walmart czy Etsy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię