Najszczęśliwsze stany w USA. Ranking

W zależności od tego, w którym stanie żyjemy – nasze szczęście i samopoczucie psychiczne może drastycznie się różnić. Sondaż przeprowadzony przez Wallethub uszeregował wszystkie 50 stanów prezentując, które z nich są najszczęśliwsze,  a które mniej. W badaniu wzięto pod uwagę pandemię koronawirusa.

Twórcy rankingu uwzględnili szereg czynników takich jak; dochody, stopę bezrobocia, pogodę, korki na drogach, zarobki, możliwość rozwoju kariery zawodowej, zdrowie psychiczne i liczbę samobójstw.

Według badania to Hawaje są najszczęśliwszym stanem w roku 2020. W 2019 roku Gallup już siódmy rok z rzędu okrzyknął Hawaje najlepszym stanem w swoim Narodowym Wskaźniku Zdrowia i Dobrostanu.

Z łączną liczbą 69,58 punktów i najwyższymi ocenami w zakresie samopoczucia emocjonalnego i fizycznego Hawaje zajęły niekwestionowane pierwsze miejsce.  Ale szczęście to coś więcej niż plaże i słońce. Z badania wynika, że Hawaje miały drugi najniższy odsetek osób z depresją i były piąte w kraju pod względem wzrostu dochodów.

Wpływ pandemii koronawirusa został wzięty pod uwagę w każdej kategorii. Na przykład, ograniczenia związane z koronawirusem i odsetek dodatnich wyników testów na Covid-19 zostały uwzględnione w części dotyczącej dobrego samopoczucia emocjonalnego i fizycznego.

Co ciekawe, New Jersey zajęło pierwsze miejsce pod względem dobrego samopoczucia emocjonalnego i fizycznego. W New Jersey odnotowano 210 tys. przypadków Covid-19, a do tej pory zmarło ponad aż 16 tys. osób. Na Hawajach natomiast odnotowano relatywnie mniej infekcji w porównaniu z innymi stanami.

Utah znalazło się na drugim miejscu po Hawajach. Swoje wysokie miejsce w rankingu zawdzięcza zadowoleniu mieszkańców ze środowiska pracy i klimatu społecznego. Środowisko społeczne bierze pod uwagę takie czynniki jak: pogoda, czas wolny, liczna rozwodów i bezpieczeństwo

10 najbardziej szczęśliwych stanów: 

1. Hawaje
2. Utah
3. Minnesota
4. New Jersey
5. Maryland
6. Kalifornia
7. Północna Dakota
8. Iowa
9. Idaho
10. Connecticut

Najmniej szczęśliwym stanem w tym roku jest Wirginia Zachodnia, z ogólnym wynikiem 30,58 i bardzo niską oceną w kategorii dobrego samopoczucia emocjonalnego i fizycznego, a także środowiska pracy. Arkansas, Oklahoma, Louisiana i Kentucky również znalazły się w dolnej piątce. 10 najmniej szczęśliwych stanów to: 

  1. Wirginia Zachodnia
  2. Arkansas
  3. Oklahoma
  4. Louisiana
  5. Kentucky
  6. Tennessee
  7. Mississippi
  8. Alabama
  9. Alaska
  10. Oregon

Stan Illinois uplasował się na 29 miejscu. Mieszkańcy Illinois nie są zbyt zadowoleni z klimatu w pracy i wokół siebie, ale samopoczucie emocjonalne i fizyczne oceniają w miarę wysoko

AL

Czytaj również

https://amerykapopolsku.com/2020/10/02/co-amerykanie-masowo-wyszukiwali-w-intrenecie-po-debacie-nie-zgadniecie/

Najszczęśliwsze stany w USA. Ranking

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię