7 prostych i łatwych sposobów na młodszy wygląd

0
243

Wiek to tylko liczba mówią, ale nikt nie chce wyglądać starzej niż ta liczba. Oto jak wyglądać i czuć się najlepiej w każdym wieku.

1. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce

Nasz organizm potrzebuje witaminy D, ale przewlekła ekspozycja na słońce jest najczęstszym zewnętrznym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry. Wszystko z umiarem – już 20 minut na słońcu wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu na witaminę D. Utrata kolagenu jest charakterystyczną cechę starzejącej się skóry. Zmarszczki i zmiany pigmentacyjne są bezpośrednio związane z fotostarzeniem. Jedyną strategią, która może zapobiec fotostarzeniu, jest unikanie słońca. Używaj filtrów przeciwsłonecznych, najlepiej tych zawierających cynk oraz dwutlenek tytanu. One bardzo skutecznie blokują szkodliwe promienie UVA.

Czytaj również: Kukurydza na poprawę skóry twarzy i ciała

2. Walcz ze stresem

Stres wspomaga wewnętrzne i zewnętrzne starzenie. Metody relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie i medytacja, mogą pomóc go złagodzić. Istnieje wiele technik relaksacyjnych, które pomagają złagodzić stres, obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć dolegliwości fizyczne. Są to między innymi ćwiczenia oddechowe, a także joga, medytacja, aromaterapia i hydroterapia.

3. Uzdrawiający sen

Dobrze przespana noc jest nie tylko dobra dla ciała i umysłu, ale także poprawia atrakcyjność wizualną. Wyglądamy zdrowiej i młodziej kiedy się wysypiamy. Podczas snu twarz rozluźnia się, a to pomaga złagodzić drobne zmarszczki na twarzy. Lekarze zalecają osiem godzin snu na dobę.

Zobacz: Domowe sposoby na piękne dłonie

3. Utrzymuj prawidłową posturę

Kiedy masz dobrą postawę łagodzisz niepotrzebny nacisk na stawy i kręgosłup, znacznie zmniejszając ból pleców, bioder i kolan. Lepiej dotleniasz organizm, umożliwiając łatwiejsze oddychanie poprzez otwarcie płuc. Znacznie poprawiasz równowagę, zmniejszając w ryzyko kontuzji związanych z upadkiem.

4. Nie zapomnij o nawilżaniu

Nawilżaj skórę. Sucha skóra łuszczy się i jest szara. Codziennie, szczególnie zimą, używaj kremu nawilżającego. Najlepsze kremy to te zawierające peptydy, które stymulują komórki macierzyste, które pomagają przeciwdziałać starzeniu.

Zobacz też: Średniowieczny eliksir młodości. Przepis

5. Jeść zdrowiej

Zdrowe odżywianie, zwłaszcza diety bogate w owoce i warzywa. Przeciwutleniacze znajdujące się w tych produktach mogą zmniejszyć uszkodzenia skóry przez wolne rodniki i zanieczyszczenia.

6. Nie zapomnij się uśmiechać

Najłatwiejszą i najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wyglądać młodziej, to uśmiech. Uśmiechanie się uszczęśliwia i dodaje energii. Pozytywne nastawienie zachęca do lepszych nawyków żywieniowych, ćwiczeń i minimalizuje stres.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię