Świnia – charakterystyka znaku zodiaku

Człowiek urodzony w znaku Świni (Dzika) charakteryzuje się zazwyczaj prostotą i szczerością. Jest ponadto bardzo towarzyski. Uwielbia dobrą zabawę, chętnie wyjdzie do kina czy na koncert. Nie będzie się raczej zamartwiać stertą naczyń oczekującą na mycie lub praniem, które wciąż jest do zrobienia. Zdecydowanie woli miło spędzić czas w gronie przyjaciół.

Świnia to człowiek odważny o niezłomnej woli, zahartowany duchowo. Działa konkretnie i zdecydowanie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Nie waha się w podjęciu szybkiej decyzji – czasami wręcz musi coś już zarobić, aby uświadomić sobie konsekwencje swoich działań.

Ambicja i pracowitość nie należą do szczególnie mocnych cech Świni. Człowiek urodzony w tym znaku nie poszukuje władzy ani sławy, nie napawa go radością i podnieceniem myśl o sprawowaniu nad kimś kontroli. Poważnie podchodzi do wykonywanych przez siebie obowiązków – nie stresuje się jednak nimi zbyt bardzo. Nie lubi komplikowania prostych rzeczy, jeśli coś jest do zrobienia – po prostu to robi bez roztrząsania motywacji i możliwych konsekwencji.

 

Świnia ma czyste serce, jest pełna nadziei i wiary, jest przyjacielem wszystkich istot posiadających uczucia, zawsze dąży do zjednoczenia i zgody. Nikogo nie odrzuca – nawet zbrodniarzy i nieudaczników. Uważa, że każdy zasługuje na miłość i wsparcie. Świnia jest całkowicie wolna od fałszu, nigdy nie będzie udawać kogoś, kim naprawdę nie jest. Człowiek urodzony w tym znaku jest z natury życzliwy i hojny – zarówno w uczuciach jak i finansach. Chętnie pomoże żebrakowi, nigdy też nie odmówi wsparcia przyjacielowi. Świnie bywają bardzo kochliwe – łatwo rozbudzić ich serca i uczucia, co często przelewa się na rozczarowania i cierpienia.

Świnia ma zwykle ogromne szczęście w sprawach finansowych. Okazuje się, że nie bez powodu skarbonki mają kształt świnki. W mitologii chińskiej świnia jest symbolem bogactwa. Człowiek spod tego znaku ma zazwyczaj liczne talenty do zarabiania pieniędzy oraz ich pomnażania – mało kto może się z nimi równać na tym polu. Świnie mają świetnego nosa do interesów, zwykle dość szybko orientują się w co można zainwestować. Jeżeli tylko nie przydarzy się nic niespodziewanego, świnia na starość będzie raczej człowiekiem zamożnym.

 

Cechą Świni, dość kontrowersyjną, są ciągoty do rozwiązłego trybu życia. Jeżeli Świnia chociaż raz skosztuje rozkoszy z trudem będzie mogła z niej zrezygnować. Trudno jej będzie odmówić sobie przyjemności nawet wtedy, kiedy miałoby to ją wiele kosztować. Hedonizm nie należy do cech powszechnie szanowanych – z tego względu Świnia zwykle nie cieszy się najlepszą reputacją – na szczęście dla niej, nie przejmuje się zbytnio zdaniem i opinią innych.

Pomimo wrodzonej hojności Świnia myśli przede wszystkim o sobie i własnych przyjemnościach – często nie liczy się z faktem, że mogłaby po drodze kogoś skrzywdzić. Osoba urodzona w tym znaku jest również dość naiwną – łatwo wierzy w to, co usłyszy od innych, łatwo można ją oszukać.

Nieprzyjemną cechą świni jest brak samodyscypliny. Niezbyt jest zainteresowana dbaniem o siebie, zapomina przy tym o wielu ważnych kwestiach, takich jak zapłacenie rachunków na czas. Nie podchodzi zbyt rygorystycznie do obowiązków, woli od nich dobrą zabawę. Brak dyscypliny nadrabia Świnia inną ważną cechą – dla odmiany piękną i rzadko spotykaną – współczuciem. Nigdy nie pozwoli sobie na wydanie pochopnego i powierzchownego osądu o kimkolwiek. Wspiera dążenie do kompromisu – nie lubi rywalizacji i walki. Często przez swoje podejście ma opinię osoby słabej i uległej. Faktycznie jednak jej postawa wynika ze współczucia, którym obdarza wszystkie osoby – zwłaszcza te, pokrzywdzone przez los.

Mocną stroną Świni jest również jej wrodzona tolerancja – zawsze uszanuje cudze poglądy, nigdy raczej nie narzuci nikomu czegoś, co naruszałoby wolność sumienia. W całym swoim postępowaniu Świnia jest uczciwa i raczej niezdolna wręcz do oszustwa. 

Zalety: utalentowanie, hojność, szczerość, rozrywkowość, zmysłowość, wrażliwość, poczucie humoru, opiekuńczość, gościnność, towarzyskość, współczucie.

Wady: porywczość, wymądrzanie się, kochliwość, brak samodyscypliny, hedonizm, brak odpowiedzialności, obłudność.

Najpoważniejsze atrybuty świni:

 • Kolejność w zodiaku: dwunasty
 • Pierwiastek: yin
 • Żywioł: woda
 • Szczęśliwe kolory: czerwony, czarny
 • Szczęśliwe liczby: 5
 • Szczęśliwe kamienie: rubin
 • Planeta rządząca: Mars
 • Miesiąc przypisany do zodiaku: listopad
 • Pora roku: zima
 • Godziny przypisane do znaku: 21:00 – 23:00
 • Odpowiednik w zachodnim znaku zodiaku: Skorpion.

Świnia w miłości

Świnia jest wręcz urodzona do życia w związku. Właściwie można ją określić mianem idealnego partnera, który zawsze będzie wspierał ukochaną osobę i dużo z siebie dawał – mało kto zdolny jest do takich poświęceń jak osoba urodzona w tym znaku. Choć lubi imprezy i dobrą zabawę, świnia, kiedy założy rodzinę najlepiej czuje się w domu. Wali zaszyć się w ukochanym zakątku, usiąść przy świecach i lampce wina – oto idealny wieczór.

Seksualność jest bardzo istotną sferą życia dla Świni – uwielbia namiętność, która chętnie okazuje partnerowi. Zazwyczaj osoba urodzona pod znakiem Świni jest całkowicie oddana partnerowi – podąży za nim wszędzie tam, gdzie trzeb. Stara się zbudować głębokie i silne więzi z ukochaną osobą które są wręcz niezniszczalne. Z tych wszystkich względów Świnia to partner idealny, poza związkiem nigdy nie będzie w pełni szczęśliwa.

Najodpowiedniejszy zawód:

Leśniczy, weterynarz, właściciel hotelu, artysta, dekorator wnętrz, filantrop, lekarz, organizator cateringu, pośrednik, stomatolog.

Lubi/ Nie lubi

Świnia uwielbia naturę – rzeki, jeziora i lasy, jest to dla niej idealne otoczenie. Rośliny zajmują w sercu Świni szczególne miejsce. Świnia nie znosi życia pod czyjeś dyktando, nie znosi życia, którym dyryguje osiąganie sukcesu – wyścig szczurów budzi w niej obrzydzenie. Nie znosi także obłudy, fałszu i kłamstwa – szczególnie w sytuacjach, w których ktoś używa ich do osiągnięcia korzyści.

 

Sławni ludzie spod znaku świni

Henry Ford, Ławrientij Pawłowicz Beria, Ralph Waldo Emerson, Święta Teresa z Ávili, James Armand Edmond de Rothschild, Arnold Alois Schwarzenegger, Rainer Maria Rilke, Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen, Blaise Pascal, Alfred Joseph Hitchcock, Czesław Miłosz, Lucille Ball, Julie Andrews, Paul Thomas Mann, Woody Allen, Maria Antonina Habsburg, Ernest Miller Hemingway, Carl Gustav Jung, Elton Hercules John, Stefan Kisielewski, Ignacy Loyola, Alessandro di Cagliostro,

Horoskop chiński – wszystko co warto o nim wiedzieć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię