Ukraina tworzy Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej

Kancelaria Prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, poinformowała, że „Ukraina jest w trakcie organizowania międzynarodowego legionu obrony terytorialnej, składający się z cudzoziemców, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo”.

Prezydent Zełenski w jednym ze swoich wystąpień zwrócił się do wszystkich obywateli obcych państw, którzy są przyjaciółmi Ukrainy:

„Wszyscy, którzy chcą włączyć się w obronę bezpieczeństwa w Europie i na świecie, mogą przyjść i stanąć ramię w ramię z Ukraińcami przeciwko najeźdźcom XXI wieku”.

Dodał, że „Ukraińcy mają odwagę bronić swojej ojczyzny, bronić Europy, bronić wartości cywilizacyjnych. Nie jest to jednak tylko inwazja Rosji na Ukrainę. To początek wojny przeciwko Europie. Przeciw jedności Europy. Przeciw podstawowym prawom człowieka w Europie. Wbrew wszelkim zasadom współistnienia na kontynencie”.

 

W związku z atakiem na Ukrainę wszystkim obcokrajowcom, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo, kierownictwo Ukrainy proponuje przybycie i wstąpienie w szeregi sił obrony terytorialnej.

Nowa odrębna jednostka cudzoziemców Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy, będzie działać zgodnie z Regulaminem Służby Wojskowej w siłach zbrojnych przez cudzoziemców i bezpaństwowców, zatwierdzonym dekretem prezydenta Ukrainy nr 248 z dnia 10 czerwca 2016 roku. Cudzoziemcy mają prawo wstąpić do Sił Zbrojnych Ukrainy na zasadzie dobrowolności lub mogą również dołączyć do sił obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Oto co obywatel USA musi zrobić, aby dołączyć do walki na Ukrainie:

  1. Skontaktuj się z ambasadą Ukrainy w Waszyngtonie, aby powiadomić ich o zamiarach dołączenia do Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy. Jeśli nie możesz osobiście odwiedzić ambasady, możesz zadzwonić 202-349-2963 lub wysłać e-mail na adres emb_us@mfa.gov.ua.
  2. Zbierz dokumenty. Należą do nich ID, paszport, wszelkie zapisy dotyczące służby wojskowej, praca z organami ścigania lub historia militarna.
  3. Przynieś dokumenty na rozmowę kwalifikacyjną. Są one niezbędne w przypadku wszystkich rozmów kwalifikacyjnych.
  4. Napisz podanie o chęci zaciągnięcia się do ukraińskiej kampanii przeciwko Rosji.
  5. Uzyskaj instrukcje, jak dostać się na Ukrainę i co zabrać. Zalecane przedmioty to: odzież wojskowa, hełm, kamizelka kuloodporna, pasy i sprzęt, taki jak rękawice bojowe, okulary taktyczne i inne.

Lista konsulatów:

Chicagohttps://www.embassypages.com/ukraine-consulategeneral-chicago-unitedstates

Clevelandhttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-cleveland-unitedstates

Detroit https://www.embassypages.com/ukraine-consulate-detroit-unitedstates

Houston https://www.embassypages.com/ukraine-consulate-houston-unitedstates

Nowy Orleanhttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-neworleans-unitedstates

Nowy Jork https://www.embassypages.com/ukraine-consulategeneral-newyork-unitedstates

Filadelfiahttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-philadelphia-unitedstates

Salt Lake Cityhttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-saltlakecity-unitedstates

San Franciscohttps://www.embassypages.com/ukraine-consulategeneral-sanfrancisco-unitedstates

Seatlehttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-seattle-unitedstates

Tusconhttps://www.embassypages.com/ukraine-consulate-tucson-unitedstates

Wojna na Ukrainie. Po co Rosji Czarnobyl?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię