Sprzątanie w stylu EKO

Zmiany klimatu, które widać gołym okiem, są niestety skutkiem naszej nieświadomej i rozrzutnej konsumpcji. Brak przestrzegania jakichkolwiek zasad związanych z ekologią niszczą naszą planetę.

A przecież tak wiele można zrobić dla matki ziemi. Zacząć od małych kroczków. Wprowadzać w codzienność dobre nawyki. Jednym z elementów naszej codzienności jest sprzątanie. Jak to robić w trybie eko?

 

Aby sprzątać ekologicznie, nie trzeba kupować preparatów, mających w nazwie słowo „Eko”. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się rzeczy, których używasz w kuchni. Cytryna, ocet, soda oczyszczona, sól, mydło roślinne czy kwasek cytrynowy.

Ocet idealnie sprawdza się do usuwania kamienia oraz tłuszczu. Jeśli chcemy pozbyć się kamienia na zlewie ze stali nierdzewnej, wystarczy namoczyć ściereczkę, zostawić ją na chwilę w zlewie i gotowe. Miejsce w którym pozostawiłeś ścierkę, będzie pozbawione kamienia.

Kwasek cytrynowy jest mistrzem, jeśli chodzi o odkamienianie czajników. Wystarczy wlać do czajnika wodę, wsypać kwasek i włączyć czajnik. Kiedy woda się zagotuje, wylej ją do zlewu, wypłucz czajnik i ciesz się czyściutkim sprzętem.

Sól wraz z sodą oczyszczoną pomogą Ci wyczyścić, spędzający sen z powiek, piekarnik. Trzeba zrobić pastę w której skład wchodzi sól, soda i gorąca woda. Nałożyć na kilka minut na zabrudzoną powierzchnię.

Poza ekologicznymi produktami, można zastosować również czyszczenie parowe. Jest to ostatnio bardzo modna alternatywa. Na rynku pojawia się wiele nowych urządzeń do sprzątania przy pomocy pary wodnej. To bardzo wygodna metoda, ponieważ od razu dezynfekuje i pozbywa się kurzu.

Bycie EKO jest super proste, wystarczy chcieć!

Woda utleniona. 10 nietypowych zastosowań wody utlenionej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię