Rosja – Dzień Zwycięstwa powodem do propagandowych prowokacji

Rosjanie krytykują Kreml za organizację obchodów kolejnej rocznicy Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami – napisał portal Meduza.

W ocenie części rosyjskich komentatorów niezależnych, tradycyjna parada wojskowa i przemówienie Władimira Putina będą nie tylko demonstracją siły, ale również próbą propagandowego usprawiedliwienia inwazji na Ukrainę. /Plac Czerwony początek 9.00 czasu polskiego.

Część Rosjan, z którymi rozmawiali dziennikarze portalu Meduza tłumaczy, że łączenie wydarzeń z okresu II wojny światowej z obecną sytuacją w Ukrainie jest propagandowym nadużyciem. Wiadomo, że Kreml zaprosił na defiladę żołnierzy, którzy walczyli na terytorium sąsiedniego państwa. –„To zdrada pamięci o bohaterach walczących w II wojnie światowej z hitlerowskim najeźdźcą” – podkreślają rozmówcy portalu Meduza.

W ocenie rosyjskich historyków niezależnych, tegoroczne obchody Dnia Zwycięstwo zostaną wykorzystane przez władze Rosji jako jeszcze jeden element kampanii zafałszowywania historii i indoktrynacji Rosjan.

IAR

Z Rosji uciekło ponad 300 tys. osób. Oficjalnie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię