Tych pokarmów nie spożywaj przed lotem dla dobra twojego i twoich współpasażerów

jedzenie samolot

Są pewne potrawy, których każdy podróżujący samolotem powinien unikać. Odstawienie tych produktów nie tylko sprawi, że twoja podróż będzie wygodniejsza, ale będzie ona również przyjemniejsza dla twoich towarzyszy podróży jak i samolotowych sąsiadów.

Smażone jedzenie

Smażone potrawy mogą powodować zgagę ze względu na te wszystkie tłuszcze i oleje, a ponadto zawierają dużo sodu, co może prowadzić do zatrzymywania płynów i powodować wzdęcia lub obrzęki ciała, szczególnie w powietrzu.

grill samazone jedzenie

Pikantne potrawy

Pikantne potrawy mogą potencjalnie również prowadzić do zgagi lub niestrawności, które mogą się zaostrzyć, kiedy przez wiele godzin siedzisz szczególnie w małym, ciasnym siedzeniu.

Pokarmy powodujące wzdęcia

Fasola, brokuły, kapusta i napoje gazowane, mogą powodować uczucie dyskomfortu podczas lotu ze względu na zmiany ciśnienia powietrza. To uczucie dyskomfortu będzie towarzyszyć nie tylko tobie. Twoi sąsiedzi nie będą chcieli twojego dyskomfortu wąchać.

 

Produkty mleczne

Produkty mleczne, takie jak mleko i ser, mogą być dla niektórych osób trudne do strawienia i mogą powodować dyskomfort trawienny lub gazy.

Czosnek i cebula

Te produkty, choć bardzo zdrowe, powodują nieświeży oddech, który może być nieprzyjemny dla ciebie i twoich współpasażerów.

Kofeina i alkohol

Szklanka kawy lub herbaty może pomóc obudzić cię przed porannym lotem, ale nadmierne spożycie kofeiny może prowadzić do odwodnienia. Pij dużo wody, aby zachować nawodnienie. Alkohol również powoduje odwodnienie. Najlepiej ogranicz spożycie alkoholu przed lotem i w jego trakcie, szczególnie jeśli masz skłonność do choroby lokomocyjnej.

kawa

Surowa żywność

Surowa żywność, taka jak surowe owoce morza lub niedogotowane mięso, może stwarzać większe ryzyko chorób przenoszonych przez żywność. Najlepiej unikać tych pokarmów przed lotem, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania w samolocie i podczas podróży.

Kolejna linia lotnicza będzie ważyć pasażerów przed lotem

Posłuchaj podcastów:

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię