6 rodzajów masażu twarzy

Oprócz tego, że masaż twarzy zapewnia dobre samopoczucie, ćwiczy mięśnie twarzy, odmładza wygląd i zmniejsza obrzęk ma również zalety zdrowotne.

Masaże twarzy zwiększają przepływ krwi oraz uruchamia drenaż limfatyczny twarzy, który wypłukuje odpady i toksyny oraz utrzymuje świeżość i czystość skóry, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Specjaliści od pielęgnacji skóry zalecają masaż twarzy 2-3 razy w tygodniu.

Oto najpopularniejsze rodzaje masażu twarzy:

1. Drenaż Limfatyczny

Limfa to płyn w ciele, który usuwa toksyny i eliminuje odpady. Składa się z wody, protein i soli. Nagromadzoną limfę można usunąć za pomocą masażu. To również świetna technika na odmłodzenie skórę poprzez głębokie oczyszczenie.

 

2. Masaż twarzy Shiatsu

Ten rodzaj masażu twarzy wykorzystuje akupresurę nakładaną na określone punkty twarzy zwane kanałami energetycznymi. Osoby, które praktykują tę chińską technikę, używają specjalnych urządzeń, palców lub dłoni, aby wzmocnić mięśnie i zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy.

3. Klasyczny masaż twarzy

To najczęściej stosowana forma masażu twarzy przez kosmetyczki na całym świecie. Obejmuje takie ruchy, jak głaskanie, stukanie, ugniatanie i szczypanie. Wspomaga produkcję kolagenu i pozostawia uczucie relaksu. Jest dobry dla skór z oznakami starzenia i fotostarzenia. Te rodzaje skóry wymagają stymulacji skóry właściwej, aby sprzyjać tworzeniu nowego kolagenu.

4. Masaż twarzy Kobido

Kobido oznacza „starożytną drogę piękna”. To najstarszy rodzaj masażu twarzy. Wykorzystuje 47 technik masażu do wymasowania 16 mięśni twarzy. Jest to głęboki relaksacyjny masaż twarzy, który pomaga również w łagodzeniu bólów. Dodatkowo dostarcza skórze większą ilość tlenu. Stymuluje również kolagen w skórze, poprawiając koloryt i odprężenie twarzy, nadając jej świeży i promienny wygląd.

5. Gua sha

Gua sha to naturalna, alternatywna terapia polegająca na „zdrapywaniu” skóry narzędziem do masażu w celu poprawy krążenia. Ta starożytna chińska technika uzdrawiania poprawia krążenie krwi, redukuje stany zapalne i promuje gojenie oraz zmniejsza przewlekłe bóle.

6. Zaradczy leczniczy masaż twarzy

Tak zwany remedialny masaż twarzy pomaga w odzyskaniu promiennego odcienia skóry. Dlatego jest zalecany osobom z matową, pozbawioną życia skórą. eelingi zastosowane w masażu leczniczym pomagają usunąć martwe komórki naskórka. Pomaga również w naprawie i uspokojeniu wrażliwej skóry.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię