Aplikacje płatnicze P2P

Aplikacja płatnicza P2P to usługa, która umożliwia jednemu użytkownikowi wysyłanie pieniędzy innemu za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

Aplikacje P2P są połączone z Twoim kontem depozytowym lub za pośrednictwem karty debetowej. Aplikacje płatnicze obejmują PayPal, Venmo, Cash i wiele innych. Można nawet wysyłać pieniądze za pośrednictwem Facebook Messenger, dodając kartę debetową wydaną w USA do swojego profilu na Facebooku.

Transakcje obejmują wszystko, od podziału rachunku za kolację po opłacenie czynszu lub datek na cele charytatywne. Niektóre aplikacje P2P są wbudowane lub dostępne za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej lub smartfonów. Większość z nich jest dostępna jako samodzielne aplikacje do pobrania z Google Play lub App Store.

P2P kwitnie dzięki wygodzie polegającej na możliwości natychmiastowego i bezpiecznego wysyłania i otrzymywania środków, płacenia rachunków i robienia zakupów w dowolnym miejscu i czasie.

Wszystkie aplikacje i usługi obsługujące płatności w sklepie używają anonimowych tokenów, zaszyfrowanych wersji numeru karty kredytowej. Rzeczywiste cyfry nie są transferowane, więc jest to bezpieczniejsze niż używanie karty. Wszystkie usługi, ponieważ przesyłają informacje o kartach kredytowych, muszą być zgodne ze standardem PCI Data Security Standard (PCI DSS) – tym samym standardem, który jest używany w przypadku analogowych kart płatniczych.

Co więcej, większość banków prowadzi politykę zerowej odpowiedzialności klienta za oszustwa związane z kartami kredytowymi, co oznacza, że ​​jeśli osoba zostanie oszukana, nie musisz nic płacić. Zgodnie z prawem maksymalna kwota, za jaką można być odpowiedzialnym, to 50 dolarów.

W celu lepszej ochrony swoich danych podczas używania P2P należy:

  • zabezpieczyć konto PIN-em
  • skorzystać z wyboru powiadomień o każdej dokonanej transakcji
  • płacić i wysyłać pieniądze między zaufanymi osobami
  • powiązać konto P2P z zewnętrznym kontem bankowym

ZS

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię