Bierzesz prysznic? Nie popełniaj tych 8 błędów

Podczas codziennego dbania o higienę powinniśmy mieć na uwadze fakt, że niektóre przyzwyczajenia mogą szkodzić naszej skórze. Jeśli zmagamy się z podrażnioną i suchą skórą, wysypką lub łuszczeniem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację. Jakie są najczęstsze błędy?

 

1. Wybieramy optymalną temperaturę wody

Mycie się gorącą wodą powoduje wysuszanie się, podrażnianie skóry, a nawet stany zapalne. Ponadto pozbywamy się dużej ilości wilgoci z głębszych warstw skóry. Gorąca woda źle również wpływa na skórę głowy – pobudza gruczoły łojowe.

2. Długi prysznic niszczy barierę ochronną skóry

Kiedy przekraczamy zalecany 10-minutowy czas na kąpiel, możemy naruszyć barierę ochronną skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i podrażnienia.

3. Nie myjemy twarzy pod prysznicem

Jeśli to robimy, powinniśmy ustawić chłodniejszą temperaturę wody. Zbyt gorąca woda może uszkodzić skórę twarzy i sprawić, że pojawią się stany zapalne, bowiem jest ona bardziej wrażliwa niż inne części ciała.

4. Myjemy stopy

Stopy dokładnie myjemy mydłem, aby uchronić się od grzybicy i bakterii. Starannie czyścimy przestrzeń między palcami. W drogeriach oraz aptekach znajdziemy szereg kosmetyków do stóp, które możemy zastosować.

5. Wymieniamy regularnie gąbkę do mycia

W myjce mogą namnażać się bakterie. Często też rozwija się pleśń, dlatego powinniśmy wywiesić ją w przewiewnym miejscu. Zazwyczaj gąbkę wymieniamy raz na miesiąc.

6. Peeling skóry raz w tygodniu

Zabieg ciała, jakim jest peeling skóry, nie powinniśmy stosować częściej niż raz w tygodniu. Częste jego stosowanie może naruszyć barierę ochronna skóry.

 

7. Jak się golimy pod prysznicem?

Często, wiele z nas, stosuje jednorazową maszynkę do golenia wielokrotnie. Stępione i stare ostrze może powodować zapalenie mieszków włosowych. Nie powinniśmy golić się rano. Kiedy golimy się wieczorem, dajemy skórze czas na regenerację. Nie odkładajmy maszynki na wannie lub w kabinie prysznicowej – narażając ja na wilgoć, wystawiamy ją na ryzyko pojawienia się na niej pleśni i grzybów.

8. Prawidłowe osuszanie skóry

Najczęściej przecieramy ręcznikiem mokre miejsca, co może doprowadzić do podrażnień. Nie używamy również szorstkich ręczników. Skórę delikatnie osuszamy, a następnie nawilżamy kosmetykiem.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię