Kwasy owocowe – doskonały sposób na odmłodzenie skóry

Rośliny zawierają masę cennych składników. Można w nich znaleźć substancje, dzięki którym będzie można osiągnąć piękny wygląd skóry. Warto zaznaczyć, że rośliny posiadają kwasy owocowe, a zalicza się do nich alfa-hydroksykwasy, które może podzielić na kwasy AHA oraz beta-hydroksykwasy BHA.

Niesamowite właściwości kwasów wykorzystywane są od wieków. Dawniej kobiety rozcierały na twarzy rozkrojone owoce, które również wykorzystywały do tworzenia rozmaitych preparatów. W późniejszych czasie odkryto, że przy użyciu kwasów owocowy możemy zapobiec różnym dolegliwościom związanym ze skórą. Momentalnie zainteresowanie specyfikiem o wiele wzrosło. Kwasy zaczęły być szeroko dostępne, m.in. w gabinetach kosmetycznych.

W jaki sposób działają kwasy owocowe?

Kwasy owocowe przede wszystkim złuszczają, pozbywają się martwych komórek naskórka, a na dodatek stymulują odnowę komórkową. Ogromną zaletą jest fakt, iż kwasy owocowe przenikają do głębszych warstw skóry, a dzięki temu mogą wpływać pozytywnie na wytwarzanie kolagenu i elastyny. Co więcej, wszystkie plamy oraz rozjaśnienia na twarzy zastaną rozjaśnione. Nie możemy również zapomnieć o działaniu bakteriobójczym czy normowaniu pracy gruczołów łojowych. Krótko mówiąc, AHA i BHA mają ogromną popularność oraz można je wykorzystać na wiele sposobów. Działanie kwasu może być różne, a czynniki, które na to wpływają to pH, stężenie, a także częstotliwości ich użytkowania.

Jak prawidłowo stosować kwasy?

W przypadku, gdy zamierzamy poddać się zabiegom kwasami, musimy mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy, dzięki którym osiągniemy zamierzony rezultat, a dodatkowo zapobiegniemy niechcianym następstwom.

Wybierając kurację w salonie kosmetycznym, musimy przygotować skórę, używając specyfików zawierających kwasy przez około 14 dni przed pierwszą aktywnością. W ten sposób nasza skóra będzie o wiele lepiej znosiła określony kwas, co pozwoli na aplikację danego preparatu o większym stężeniu oraz skuteczniejszym działaniu. Oprócz tego unikniemy podrażnień oraz stan alergicznych. Nie można zapominać o pielęgnacji domowej, która powinna zostać dostosowana przed kosmetyczkę.

Słuchanie specjalisty jest dosyć ważną sprawą, ponieważ niepoważne podejście do całej sprawy może skutkować słabymi efektami końcowymi.

Domowa pielęgnacja nie będzie tak skuteczna jak wybranie się na zabiegi do gabinetu kosmetycznego, gdyż wszystkie kosmetyki, które są przeznaczone do domowej pielęgnacji, posiadają mniejsze stężenia, a więc oddziałuje słabiej na skórę człowieka.

Wybierając dany produkt, należy sprawdzić, czy będzie odpowiedni do naszej cery. Podejmując niewłaściwą decyzję może tylko i wyłącznie pogorszyć naszą obecną sytuację.

Jeżeli jesteśmy początkujący, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zaczynianie od najmniejszych możliwych stężeń, ponieważ nasza skóra musi się przystosować do kwasu. W sytuacji, gdy od razu skorzystamy z preparatów o dużym stężeniu, możemy doświadczyć zaczerwienienia, podrażnienia oraz złuszczenia skóry.

Najlepszym okresem do wykonywania zabiegów związanych z kwasami jest oczywiście wczesna wiosna bądź jesień. Wybierając lato, możemy dostać silnej reakcji w postaci ciężkich do pozbycia się przebarwień. Natomiast zimą kwasy mogą naruszać warstwę ochronną skóry.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię