Ciekawostki na temat Chandler w Arizonie

Oto kilka ciekawostek na temat Chandler, w Arizonie:

1. Chandler jest siedzibą wielu znanych firm, w tym Intel Corporation, który ma tutaj swoją główną siedzibę.

2. Miasto zostało założone w 1912 roku i początkowo było małym miasteczkiem rolniczym. Obecnie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Arizonie.

3. Chandler jest domem dla Chandler Fashion Center, jednego z największych centrów handlowych w Arizonie. Centrum handlowe ma ponad 180 sklepów, w tym takie marki jak Nordstrom, Macy’s, Apple i Sephora.

 

4. Miasto jest znane ze swojego corocznego festiwalu ostrzyżenia włosów w lutym, gdzie fryzjerzy z całego kraju spotykają się, aby wziąć udział w konkursach i pokazach fryzjerskich.

5. W Chandler znajduje się Arizona Railway Museum, muzeum kolei, które prezentuje historię kolei w Arizonie i na Zachodnim Wybrzeżu.

W 2020 roku Chandler zostało uznane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych przez magazyn Money.

6. W Chandler znajduje się jedna z największych społeczności hinduskich w Stanach Zjednoczonych. Co roku w mieście odbywają się liczne festiwale i uroczystości związane z kulturą hinduską.

7. W mieście działa Chandler Symphony Orchestra, która jest orkiestrą składającą się z muzyków-amatorów z okolic Chandler i Phoenix. Orkiestra daje regularnie koncerty w Chandler Center for the Arts.

 

8. Chandler jest jednym z najbardziej zróżnicowanych miast w Arizonie, z mieszkańcami pochodzącymi z różnych części świata, w tym z Meksyku, Filipin, Indii i Afryki.

9. Miasto jest często używane jako lokalizacja do kręcenia filmów i programów telewizyjnych. W Chandler kręcono m.in. sceny do filmów „Raising Arizona” i „Bill & Ted’s Excellent Adventure”.

10 ciekawostek na temat Hollywood Sign

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię