Ciekawostki na temat Des Moines w Iowa

Des Moines znajduje się w stanie Iowa, w środkowej części Stanów Zjednoczonych. Miasto leży na wschód od rzeki Missouri i na południe od rzeki Des Moines, która przepływa przez miasto.

Oto kilka ciekawostek na temat Des Moines w stanie Iowa:

1. Des Moines jest stolicą stanu Iowa i największym miastem w stanie. Liczba ludności w mieście wynosi około 217 000 mieszkańców.

2. Des Moines był pierwotnie znany jako Fort Des Moines i został założony w 1843 roku jako placówka wojskowa.

 

3. Miasto jest siedzibą wielu instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, co przyczyniło się do nadania mu przydomka „Hartford of the West”.

4. W Des Moines znajduje się Iowa State Fairgrounds, na których organizowany jest jeden z największych festiwali stanowych w kraju, Iowa State Fair. W trakcie festiwalu można spróbować tradycyjnych potraw, zobaczyć wystawy zwierząt i oglądać różnego rodzaju występy.

5. Des Moines jest znany z parków i terenów zielonych, takich jak Pappajohn Sculpture Park, który zawiera ponad dwadzieścia rzeźb współczesnych artystów, i Water Works Park, który jest jednym z największych parków miejskich w kraju.

6. W Des Moines znajduje się wiele muzeów, w tym Muzeum Sztuki, Muzeum Historyczne Iowa i Muzeum Nauki i Przyrody, które oferują wiele interaktywnych wystaw i programów edukacyjnych.

7. W mieście organizowany jest coroczny maraton, znany jako IMT Des Moines Marathon. Maraton przyciąga tysiące biegaczy z całego kraju i oferuje kilka różnych tras, w tym maraton, półmaraton i bieg na 5 kilometrów.

8. W Des Moines organizowane są różne festiwale i imprezy, w tym Festiwal Błyskawic, który obchodzony jest co roku w sierpniu i oferuje wiele działań dla dzieci i dorosłych, w tym jazdy na zjeżdżalniach wodnych i występy muzyczne.

9. W Des Moines znajdują się trzy uczelnie: Drake University, Grand View University i Simpson College.

https://amerykapopolsku.com/ciekawostki-na-temat-doliny-smierci-w-kalifornii/
Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię