Co warto zobaczyć w Ameryce?

„Ameryka jest jak jaśniejące miasto na wzgórzu, którego światło jak latarnia prowadzi zewsząd ludzi miłujących wolność” – powiedział w wywiadzie dla dziennika „The Washington Post” w 1974 Ronald Reagan. Można ze słowami czterdziestego prezydenta USA polemizować, jednak bez względu na światopogląd Ameryka przyciąga jak magnes. Nie tylko turystów.

Chociaż na nich się w tym miejscu skupimy. Według mnie są trzy kraje na świecie, w których można zobaczyć niemal wszystko. To Chiny, Rosja i Stany Zjednoczone właśnie. A skoro spotkaliśmy się tu, w Ameryce po polsku, skupimy się na USA.

Idę o zakład, że każdy z nas ma miejsca, które w Ameryce chciałby zobaczyć. Jedni mają bzika na punkcie krajobrazów, inni – metropolii, jeszcze inni skupiają swoją uwagę na parkach rozrywki. Autor kanału Topowa Dycha przesiał te wszystkie sympatie i antypatie i stworzył listę dziesięciu miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć w Stanach Zjednoczonych.

Wśród nich m.in. Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie, Alaska, Disney World. W zestawieniu nie zabrakło ciekawych wydarzeń kulturalnych, wśród nich Burning Man.
A jakie miejsca według Was należy koniecznie zobaczyć w Ameryce? 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię