Dał swoim pracownikom 70 tys. płacy minimalnej. Nie uwierzycie, ile zyskał

Firma Gravity Payments w Seattle potroiła swoje przychody, odkąd sześć lat temu dyrektor generalny Dan Price podniósł minimalną płacę do 70 tys. dolarów rocznie. Firma zajmuję się przetwarzaniem kart kredytowych.

„Kiedy płacisz pracownikom wystarczająco dużo, aby zaspokoić ich potrzeby, tworzy to siatkę bezpieczeństwa” – powiedział Price dla gazety Newsweek. „Nie muszą się już stresować, czy zarobią wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć podstawowe potrzeby, a to stwarza sytuację, w której ludzie mogą skupić się na swojej pracy, rozwoju kariery i zwiększaniu swoich możliwości”

W 2015 roku dyrektor generalny zaszokował liderów biznesu, kiedy ogłosił, że obetnie swoją własną wypłatę w wysokości 1,1 miliona dolarów na najbliższe trzy lata, aby sfinansować minimalną płacę w wysokości 70 tysięcy dolarów dla każdego pracownika w firmie. Dan Price jest jej współzałożycielem. Decyzja podjął po tym jak dowiedział się, że jeden z jego pracowników ukrywa drugą pracę, aby pokryć koszty utrzymania.

Od czasu wprowadzenia płacy minimalnej w wysokości 70 tysięcy dolarów siła robocza w firmie wzrosła o 70 procent, a przychody potroiły się. Podwoiła się również baza klientów firmy – przekazał Dan Price na Twitterze. „Zawsze inwestuj w ludzi” – tak brzmi jego dwiza. Od jakiegoś czasu Price gości w przeróżnych finansowych kanałach informacyjnych, gdzie przekazuję swoją filozofię biznesową.

Gravity Payments w 2019 roku przejęła ChargeItPro, firmę z siedzibą w Idaho. Pracownicy otrzymali również gwarancję płacy minimalnej w wysokości 70 tysięcy rocznie. „Rozpoczęliśmy oferować płacę minimalną  około 130 pracowników w Seattle. Wszystko poszło tak dobrze ,że rozszerzyliśmy działalność. Powstało nowe biuro w Boise, gdzie koszty życia są niższe, ale ludzie zasługują równie na dobrą płace.”

AL

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię