Świece – magia barw i miękkiego światła

Świece towarzyszą ludzkości od wieków. Początkowo produkowane głównie z pszczelego wosku i baraniego łoju, służyły jedynie oświetlaniu pomieszczeń.

Z czasem nabrały walorów dekoracyjnych, stając się cenionym elementem wyposażenia wnętrz. Świece towarzyszą od narodzin aż do śmierci, są też składnikiem rytuałów wszystkich religii.

Trudno wyobrazić sobie romantyczną kolację bez ich obecności, zabiegi SPA, czy nawet pożegnania zmarłych. Ich miękkie światło towarzyszy we wszystkich ważnych chwilach. Znaczenie ma też kolor i intencja palonych świec, a nawet ich zapach.

Kiedy problemy się nawarstwiają i nie widać drogi wyjścia, dobrze jest palić świece białe z intencją oczyszczenia życia i przestrzeni. Kiedy dodatkowo mają one zapach wanilii, zmniejszą stres i napięcie i pozwolą otworzyć się na nowe. Z kolei świece czarne, niesłusznie kojarzone głównie z z satanistycznymi obrzędami, pozwalają zakończyć niepotrzebne relacje i sytuacje, zamknąć definitywnie niepotrzebne już rozdziały życia.

Świece różowe, szczególnie te o zapachu kwiatowym, przyciągają dobre przyjaźnie, życzliwych ludzi i korzystne sytuacje. Czerwone, zaś, pomogą w znalezieniu romantycznej miłości lub rozpaleniu od nowa przygasającego w związku żaru. Poprawiają też zdrowie, ale nie wolno ich palić, kiedy w pobliżu ktoś gorączkuje. Pomarańczowe poprawiają nastrój i przyciągają pieniądze – są doskonałe dla osób, które mają problemy finansowe. Palenie świec w żółtym kolorze pomaga poprawić samoocenę i przyciąga życzliwość.

 

Świece w odcieniach zieleni pozwalają nawiązać kontakt z ziemią. Ugruntowują pozycję, przyciągają dobrobyt, przynoszą powodzenie Z kolei brązowe dają spokój i pozwalają odnaleźć zagubione przedmioty. Fioletowe przynoszą kontakt z duchowością i własnym Wyższym Ja. Niebieskie ułatwiają komunikację i przynoszą spokój.

Szczególną barwą w magii świec są te o barwie złotej i srebrnej. Pierwsze przyciągają bogactwo i władzę, ale też pomagają w budowaniu zaufania. Drugie oznaczają manifestację marzeń.

Świece warto włączyć do codziennego życia. Zdobią, ich światło nadaje miękkości i uspokaja. Czy wierzyć w magię ich barw? To już każdy musi sprawdzić sam. Jednak na pewno palenie ich nie zaszkodzi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię