Firma Square rozważa stworzenie portfela kieszonkowego na bitcoiny

Założyciel firmy Square zajmującej się płatnościami mobilnymi, Jack Dorsey, powiedział na Twitterze, że jego startup rozważa stworzenie prawdziwego portfela do bezpiecznego przechowywania bitcoinów.

Portfele sprzętowe – cold/hardware wallets, mogą być używane do przechowywania cyfrowej waluty w trybie offline, synchronizując się w razie potrzeby z aplikacjami do transakcji w Internecie.

Inną opcją dla właścicieli kryptowalut jest korzystanie z „wirtualnych” portfeli (hot wallets) , zasadniczo ufając stronom trzecim w zakresie bezpieczeństwa poprzez używanie haseł w celu uzyskania dostępu do swoich funduszy.
Dorsey w swoich tweetach powiedział, że „Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego dla bitcoinów”. Dodał, że prosi chętne osoby o opinię na temat jego nowego pomysłu.

Zobacz: Wszystko co musisz wiedzieć na temat portfeli kryptowalut

„Gdybyśmy to zrobili, zbudowalibyśmy go całkowicie w otwartej przestrzeni, od oprogramowania po projektowanie sprzętu i we współpracy ze społecznością”.
Dorsey, który jest również współzałożycielem Twittera, dodaje, że bitcoin jest walutą dla mas i że ważne jest, aby ludzie mogli kryptowaluty przechowywać, bez powierzania ich podmiotom zewnętrznym.

Square zbudowałby portfel bitcoin, który ułatwiłby ludziom korzystanie części z nich i płaceniem nim za zakupy, na przykład za pośrednictwem smartfonów, jednocześnie chroniąc resztę posiadanej kryptowaluty.

Square założy konta na Twitterze i witrynie społeczności programistów GitHub poświęconej projektowi portfela bitcoin, jeśli zdecyduje się kontynuować projekt, powiedział Dorsey.

„Nie sądzę, by w czasie mojego życia było coś ważniejszego od pracy przy bitcoin, biorąc pod uwagę elastyczność, jaką oferuje” powiedział miliarder na konferencji poświęconej kryptowalutom w Miami.
„Nie potrzebujemy instytucji finansowych, które mamy dzisiaj. Mamy jedną, która kwitnie, jest solidna. która jest własnością społeczności i która jest napędzana przez społeczność” – dodał.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię