Gdzie bogaci ukrywają pieniądze?

Według ekonomistów bogaci ukrywają około 36 bilionów dolarów w rajach podatkowych. Rządy na całym świecie tracą biliony dolarów rocznie, a osoby fizyczne i korporacje z kontami bankowymi na Kajmanach i Bermudach stają się bogatsi.

Ukrywanie pieniędzy w zagranicznych rajach podatkowym to nie wszystkie taktyki obniżenia obciążeń podatkowych wykorzystywane przez bogatych. Jest wiele innych sposobów prostszych i łatwiej dostępnych. Oto kilka przykładów przedstawionych przez ekspertów ds. podatków oraz finansów osobistych i małych firm.

 

1. Służebność konserwatorska

Conservation easement polega na przekazaniu gruntów pod ochronę, przy jednoczesnym zachowaniu własności, w zamian za odliczenia od federalnego podatku dochodowego.

2. Kwalifikowane strefy możliwości

Jednym z najnowszych podejść do ochrony dochodów jest inwestowanie zysków kapitałowych w firmy zlokalizowane w strefach kwalifikowanych możliwości. Strefy te to dzielnice i społeczności znajdujące się w niekorzystnym miejscach w całym kraju, które potrzebują rozwoju gospodarczego i tworzenia miejsc pracy. Nowe prawo oferuje ulgi podatkowe tym, którzy inwestują w takie społeczności.

3. Obligacje komunalne

Generalnie bezpiecznymi inwestycjami o oprocentowaniu przekraczającym te opłacane na zwykłych kontach oszczędnościowych, a dochód z odsetek otrzymany przez posiadaczy obligacji komunalnych jest często wyłączony z dochodu brutto dla celów federalnego podatku dochodowego.

4. Ubezpieczenie na życie

Polisy na całe życie to kolejne miejsce, w którym zamożni gromadzą pieniądze. Podobnie jak w przypadku Roth IRA, podatki muszą być zapłacone od pieniędzy przed przystąpieniem do polisy ubezpieczeniowej na życie. Ale gdy pieniądze znajdą się w polisie jako część wartości gotówkowej, są one wolne od podatku.

5. Dary finansowe

Amerykański federalny podatek od darowizn jest płacony od gotówki lub nieruchomości, które osoby fizyczne przekazują innym. Obecnie prawo zezwala na podarowanie nawet 15 000 dolarów wolnych od podatku. Te dary mogą być dokonywane jednorazowo lub w małych ratach w ciągu roku. Zgodnie z prawem, można przekazać 15 000 dolarów rocznie wielu osobom.

6. Spółki zależne typu offshore

Jednym z głównych sposobów, w jaki firmy, a nie osoby fizyczne, unikają płacenia pełnej części podatków, jest rejestracja firmy lub spółki zależnej w odpowiednich krajach.

7. Odliczenie 199A

Utworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki osobowej, korporacji S, trustu lub estate to kolejny sposób na zakwalifikowanie się do znacznego odliczenia podatkowego niedostępnego dla osób otrzymujących wynagrodzenie. Odliczenie 199A pozwala osobom, które mają kwalifikowany dochód z działalności gospodarczej odliczyć do 20% tego dochodu. Według IRS, odliczenie nie tylko pozwala kwalifikującym się podatnikom na odliczenie do 20% ich kwalifikowanego dochodu z działalności gospodarczej, ale także pozwala na odliczenie 20% kwalifikowanych dywidend z inwestycji w nieruchomości oraz dochodów ze spółek giełdowych.

8. Fundusze emerytalne

Posiadając konto IRA można odroczyć płacenie podatków do 5 500 USD rocznie, 401 (k) pozwala odroczyć podatek do 19 000 USD rocznie. A decydując się na konto Roth IRA, żadne dochody z inwestycji nie będą opodatkowane. Ta technika nie jest przeznaczona wyłącznie dla bardzo zamożnych, każdy zakładając konta emerytalne może z nich skorzystać.

9. Domy wakacyjne

To kolejny sposób, w jaki bogacze mogą zdecydować się na ochronę gotówki przed IRS. Wystarczy wynająć swój drugi dom na ponad 14 dni w roku i możesz odliczyć wszystkie wydatki – odsetki od kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości, utrzymanie, amortyzacja itp.

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię