Gdzie warto wybrać się zimą? Sześć ciekawych propozycji

Dla wielbicieli białego szaleństwa

Miłośnicy niskich temperatur, puchowej pierzyny i lodowych tafli z pewnością będą zachwyceni, odwiedzając jedno z proponowanych przez nas miejsc. Choć zima się w tym roku nie spieszy, są miejsca, w których już się rozgościła niepodzielnie.

 

1. Icehotel w Jukkasjärvi – Szwecja

Około 200 km od kręgu polarnego co roku powstaje misterna konstrukcja, która wraz  z pierwszymi roztopami odchodzi w przeszłość, żeby w kolejnym sezonie zimowym znów zachwycać przyjezdnych widokami jak z „Krainy Lodu”. Początkowo miał być galerią sztuki, ostatecznie stał się 65 pokojową rezydencją.  Podobny lodowy pałac można zwiedzać w amerykańskim Minneapolis.  Lodowe zamki Hansona oczarowują scenerią jak z baśni.

 

2. Utah w USA

Snowboardziści i narciarze, a także miłośnicy innych sportów zimowych, masowo ściągają do Utah. Doskonałe warunki dla narciarzy oferuje Park City Mountain Resort, a także Deer Valley  i Snowbird. Ten ostatni będzie szczególnie atrakcyjny dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów,z  uwagi na trudność, niezwykle jednak malowniczych tras.

3. Sapporo — stolica Hokkaido w Japonii

Atmosfera Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku wydaje się być tam zamrożona, niczym w szklanej kuli. Miasto przyciąga turystów dorocznym Festiwalem Śniegu i kultową i znaną na całym świecie, zupą ramen.

 

Dla miłośników ciepła i słońca

Nie wszyscy lubią zimno. Niektórym doskwiera ono boleśnie, a długie, chłodne miesiące upływają im w oczekiwaniu na pierwszy powiew wiosny. Dla zmarzluchów przygotowaliśmy trzy interkontynentalne propozycje ucieczki od zimy.

 

1. Fuerteventura – europejski biegun ciepła w Hiszpanii

Należąca do Hiszpanii wyspa, położona na Oceanie Atlantyckim to europejski biegun ciepła i wymarzone miejsce wypoczynku dla tych, którzy zimę, najchętniej wykreśliliby z kalendarza. Fuerteventura należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i leży nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki.  Wraz z całym archipelagiem zaliczana jest do Makaronezji, a razem z wyspami Lanzarote i Gran Canaria tworzy prowincję Las Palmas.

2. Oman

Spragnionych ciepła chętnie powita też Oman. To azjatyckie państwo leżące na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem.  Palmy, piasek, upały i wielbłądy w pakiecie!

 

3. Australia – odpoczynek na Antypodach

Wiadomo – na półkuli północnej zima, a w Australii pełnia lata. I jak tu nie skorzystać? Przy okazji warto odwiedzić Tasmanię,   Wilsons Promontory National Park w stanie Wiktoria, Kosciuszko National Park w Nowej Południowej Walii, Purnululu National Park, Great Sandy National Park, Litchfield National Park, Karijini National Park i wiele innych. Możliwości nie zabraknie.

MT

Pomnik Waszyngtona – fakty i ciekawostki

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię