Jak kolory wpływają na nasze życie? Zobacz

Kolory mają gigantyczny wpływ na nasze życie. Mogą nam przeszkadzać, mogą także pomagać. W czym? Na te pytania odpowiada dr Marek Borowiński, psycholog koloru.

– „Żółty ułatwia zapamiętywanie” – mówi na łamach Ameryki po Polsku Marek Borowiński. I dodaje: – To kolor, który daje nam poczucie szczęścia i radości.”

„Po przeciwnej stronie palety barw jest kolor fioletowy. – Odpowiada za emocje, uczucia i potęguje naszą kreatywność” – wyjaśnia ekspert. – „Fioletowy jest kolorem artystów, twórców. Działa uspokajająco” – podkreśla dr Marek Borowiński.

„Czerwony pobudza, podnieca, ale z punktu widzenia psychologicznego jest katalizatorem naszych emocji. Może zdołować, może także dodać nam energii. Wszystko zależy od naszego nastroju.”

„Zielony z kolei działa na nas uspokajająco. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ten właśnie kolor dominuje w lecznicach dla zwierząt czy w gabinetach psychoterapii. – Zieleni poszukujemy też wtedy, gdy jesteśmy zranieni emocjonalnie” – punktuje Marek Borowiński. Wtedy chętniej sięgamy po produkty w kolorze zielonym.

Pomarańczowy wzmaga apetyt. To kolor słońca, plaży, wakacji, z pomarańczowym wiążą się pozytywne emocje. W pomarańczowych wnętrzach jesteśmy skłonni zjeść więcej.

Zakupy w amerykańskich miastach: Najlepsze miejsca dla pasjonatów zakupów

Posłuchaj podcastów: 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię