Usuń z telefonu te aplikacje. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnych, musisz zdawać sobie sprawę z ryzyka.

Nawet jeśli wybierasz aplikację tylko z Play Store, czyli sklepie dla urządzeń z Androidem. Na sklepie pojawiają się zainfekowane oprogramowania, które mimo licznych zabezpieczeń, stale powracają na rynek. Moderatorzy firmy starają się dotrzeć do wszystkich złośliwych oprogramowań, jednak nie zawsze udaje się je usunąć na czas. Niżej przedstawiono cztery aplikacje, które mogą być niebezpieczne dla twojego telefonu.

Zwróć szczególną uwagę na aplikacje:

1. Mobile Transfer: Smart Switch
2. Bluetooth Auto Connect
3. Bluetooth App Sender
4. Driver: Bluetooth, Wi-Fi, USB.

Aplikacje zostały zainfekowane HiddenAds, które należy do złośliwych oprogramowań. Ich niszczycielskie zadanie aktywuje się dopiero po kilku dniach od pobrania. Aplikacje, z założenia ułatwiające użytkowanie, tak na prawdę przynoszą deweloperom bezprawne dochody z reklam.

Niepostrzeżenie aplikacje otworzą za ciebie nowe karty w przeglądarce Chrome, ładując tym samym kolejne reklamy. W niektórych przypadkach złośliwe oprogramowanie może wyświetlać treści pornograficzne lub nadać komunikat o zainfekowaniu wirusem.

Informatycy dwoją się i troją, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się groźnych aplikacji po sklepie Play. Jednak aplikacje nadal widnieją na ich stronie. Jeśli korzystasz z którejś z wymienionych aplikacji, lepiej szybko ją odinstaluj. Zawsze zwracaj uwagę na oceny użytkowników. Niejednokrotnie wprost informują oni o szkodliwym działaniu aplikacji.

Uważaj, co wpisujesz w formularzach online

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię