Jak spędzić 3 dni w Lake Tahoe?

Położone w górach Sierra Nevada, Lake Tahoe słynie z ośrodków narciarskich, plaż, czystej wody i wspaniałych szlaków górskich. Podzielone na North i South, Lake Tahoe jest największym jeziorem alpejskim w Ameryce Północnej.

Południowe wybrzeże jest bardziej popularne wśród osób szukających ekscytującej rozrywki i życia nocnego oraz wspaniałej sceny kulinarnej. Południowy brzeg jeziora słynie z długich, czystych, piaszczystych plaż oraz barów, kawiarni i restauracji a w centrum miasta kasyn i klubów nocnych.

Północne wybrzeże oferuje spokojniejsze klimaty i czas spędzony na świeżym powietrzu. Malownicze plaże, piesze wycieczki, jazda na rowerze oraz skalista linia brzegowa odróżniają North Lake Tahoe od South Lake Tahoe. Północ również oferuje kawiarnie, bary i restauracje.

Oto 13 miejsc do zobaczenie podczas 3 dni nad Lake Tahoe:

1. 72 miles around the lake

To ilość mil, aby przejechać wokoło jeziora. Warto jest się udać na tę przejażdżkę. Spektakularne widoki, przepiękna linia brzegowa, malownicze miasteczka, parki stanowe i szlaki górski otaczają jezioro Tahoe.

2. Emerald Bay State Park

Park znajduje się na południowo-zachodnim brzegu jeziora Tahoe. Park jest otwarty dla zwiedzających przez cały dzień, codziennie od wschodu do zachodu słońca, można też przenocować na jednym z kempingów. Jedna z najpopularniejszych tras wędrówkowych to Eagle Lake Trail. Trasa oferuje widok na Emerald Bay, wodospady i szczyty granitowe.

3. Sand Harbor State Park

Pływacy, żeglarze, płetwonurkowie i wędkarze znajdą tu coś dla sienie. Sand Harbor znajduje się w Incline Village na wschodnim brzegu jeziora Tahoe. Najpopularniejsze wśród tras wędrówkowych są trzy:

  • Memorial Point Trail – z dostępem do odosobnionych plaż i obszarów skalnych.
  • Sand Point Nature Trail – szlak przyrodniczy z zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro Tahoe.
  • Tahoe East Shore – nazywany „najpiękniejszą trasą rowerową w Ameryce” oferuje bezpośredni dostęp do publicznych plaż, zatoczek i szlaków wędrówkowych.

 

4. Donner Memorial State Park and Emigrant Trail Museum

Miejsce upamiętniające Donner Party, czyli legendarnych pionierów, którzy utknęli w górach Sierra Nevada zimą 1846-1847. Z 90 pionierów tylko połowa przeżywa, większość dzięki kanibalizmowi.

5. L. Bliss State Park

Park został nazwany na cześć XIX-wiecznego tytana drzewnego Duane’a Leroya Blissa. Na terenie parku znajduje się najgłębsza część jeziora Tahoe, dziewicze plaże, szlaki turystycznie. Jedną z atrakcji jest Balancing Rock – 130- tonowy głaz balansujący na granicie w kształcie pięści.

6. Vikingsholm

Zamek w stylu skandynawskim z 1929 roku. W 1928 roku Lora Josephine Knight kupiła ziemię, aby zbudować na niej letnią rezydencją, który byłby uzupełnieniem zatoki, która według nowej właścicielce wyglądała jak usłana fiordami. Vikingsholm jest uważany za jeden z najwspanialszych przykładów architektury skandynawskiej w USA.

7. Ed Z’berg Sugar Pine Point State Park

Rustykalna sceneria, trasy wędrówkowe i narciarskie, zabytkowy letni dom, centrum natury, widok na jezioro i otaczający je las.

8. Cave Rock State Park

Skaliste mielizny i stroma linia brzegowa czynią to miejsce rajem dla wędkarzy i nurków.

9. Tallac Historic Site

Sto lat temu okrzyknięty „Najwspanialszym kurortem na świecie”, dziś Tallac służy jako muzeum i miejsce historyczne.

 

10. Van Sickle Bi-State Park

Jeden z najłatwiej dostępnych parków nad Lake Tahoe. Krótkie trasy prowadzą przez las do roztaczających się widoków na jezioro i okoliczne szczyty górskie. W parku znajduje się szlak Tahoe Rim Trail, uznany przez magazyn National Geographic Adventure za jeden z dziesięciu najlepszych szlaków w kraju.

11. Burton Creek State Park

Ten park stanowy znajduje się na obrzeżach Tahoe City. Na jego terenie znajduje się 6 mil do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i narciarstwa biegowego.

12. Rubicon Trail

Rubicon Trail to offroadowa trasa o długości 22 mil dla pojazdów 4×4 biegnąca częściowo przez Las Narodowy Eldorado, a także Las Narodowy Tahoe. Jeden z wjazdów na trasę znajduje się w miejscowości leżącej przy jeziorze Tahoe – Tahoma.

Największe i najpiękniejsze parki narodowe na świecie

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię