Jak spędzić 3 dni w San Francisco?

Jeśli myślisz o podróży do Kalifornii, San Francisco powinno znaleźć się na twojej liście miejsc do odwiedzenia. Wystarczą trzy dni, aby zwiedzić wszystko od kultowych zabytków, pięknej wiktoriańskiej architektury, wspaniałych muzeów, dzielnic Chinatown i Mission District po przepiękną naturę oraz posmakować przepysznego jedzenia.

Oto 13 miejsc do zobaczenia podczas 3 dni w San Francisco:

Presidio of San Francisco

The Presidio of San Francisco jest częścią Narodowego Obszaru Rekreacyjnego Golden Gate w San Francisco. Kiedyś był tu posterunek armii amerykańskiej. 1 października 1994 roku został przekazany National Park Service, kończąc 219-letni okres użytkowania wojskowego. W parku można zwiedzić Battery Chamberlin, Fort Point, Gulf of the Farallones National Marine Sanctuary. W parku znajduje się również wiele zalesionych obszarów, wzgórz i malowniczych widoków. Jednym z nich jest widok na Golden Gate Bridge.

Golden Gate Bridge

Uważany za cud inżynierii, ten charakterystyczny i wszystkim znany most rozciąga się na długość 2 mil nad cieśniną Golden Gate. Odwiedzając to miejsce warto udać się do Welcome Center gdzie możesz zdobyć cenne i ciekawe informacje na temat architektury, historii i budowy most.

Walt Disney Family Museum

Muzeum przedstawia życie i dziedzictwo Walta Disneya. Powierzchnia 40 000 stóp kwadratowych w głównym budynku muzeum obejmuje najnowszą technologię oraz historyczne materiały i artefakty, pokazujące osiągnięcia Disneya, z interaktywnymi galeriami obejmującymi wczesne rysunki i animacje, filmy, muzykę. Muzeum znajduje się w Presidio of San Francisco.

Palace of Fine Arts

Ten grecko-rzymski pałac i atrakcja architektoniczna gości stale zmieniającą się listę sztuk scenicznych. Oryginalnie zbudowany w 1915 roku, przebudowany w 1965 Palace of Fine Arts jest popularnym miejscem ślubów.

 

Fisherman’s Wharf

Ta popularna nadbrzeżna dzielnica SF jest domem dla wspaniałych restauracji słynących z rybnych potraw, butików i sklepów z pamiątkami. To miejsce artystów ulicznych, historycznych statków i stada lwów morskich mieszkających na molo 39.

Odwiedzając Fisherman’s Wharf warto udać się na historyczny spacer – Bayside History Walk. Znaki umieszczone wzdłuż brzegu Fisherman’s Wharf obok portu w San Francisco opowiadają historię Nabrzeża, dają wgląd w dzisiejszą społeczność rybacką i wyjaśniają potrzebę ochrony zatoki.

Embarcadero

Embarcadero to nadmorska promenada między Fisherman’s Wharf i Ferry Building Marketplace, z której można podziwiać panoramę miasta. Przy promenadzie znajduje się Ferry Building Marketplace, największa w kraju hala gastronomiczna.

SS Jeremiah O’Brien Cruise

Spacer wzdłuż Embarcadero zabierze cię do żywego muzeum, czyli SS Jeremiah O’Brien Cruise. Statek ten jest jednym z zaledwie dwóch w pełni funkcjonalnych statków z 2710, które zostały zbudowane i używane w czasie II wojny światowej. Po odrestaurowaniu służy jako żywe muzeum i narodowy zabytek historyczny.

Alcatraz Island

Z Fisherman’s Wharf można udać się na wycieczkę do Alkatraz, słynnego więzienia federalnego. Zostało zamknięte w 1963 po tym jak trzech więźniów uciekło. Dzisiaj wyspa Alkatraz jest popularnym miejscem  turystycznym.
Jedynym sposobem, aby dostać się do Alcatraz jest prom obsługiwany przez Alcatraz City Cruises, LLC.

Lombard Street

Lombard Street to słynna kręta i stroma ulica prowadząca ze wschodu na zachód w SF. Rozciąga się na odcinku jednego bloku i ma osiem zakrętów. Położona jest wzdłuż wschodniego odcinka w dzielnicy Russian Hill. Jedyna w swoim rodzaju. Kolejka linowa Powell-Hyde zatrzymuje się na szczycie bloku na Hyde Street.

 

Chinatown

Najstarsze chińskie miasto w Stanach Zjednoczonych. Kultowa Smocza Brama, bogato zdobione świątynie, labirynt uliczek i alejek, tradycyjne restauracje i Muzeum Chińskiego Towarzystwa Historycznego w Ameryce.

Union Square

Union Square to plac o powierzchni 2,6 akra w centrum San Francisco w Kalifornii. Union Square odnosi się również do centralnej dzielnicy handlowej, hotelowej i teatralnej, którą otacza plac.

Coit Tower

Smukła kolumna z białego betonu wznosząca się na 210 stóp ze szczytu Telegraph Hill, jest symbolem panoramy San Francisco. Zbudowana w latach 1932-1933 jest latarnią morską z tarasem widokowym z 360-stopniowy widokiem na miasto i zatokę, w tym mosty Golden Gate i Bay Bridge.

Golden Gate Park

Ten park miejski zajmuj powierzchnie 1017 akrów – 412 hektarów. Kształtem przypomina Central Park w Nowym Jorku. Jest trzecim najczęściej odwiedzanym parkiem miejskim w Stanach Zjednoczonych. W parku znajduje się ogród botaniczny, holenderski wiatrak i wiele innych atrakcji.

Kalifornia fakty i ciekawostki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię