25 amerykańskich przepisów, które wprawiają w osłupienie

Myśleliście, że Unia Europejska bije rekordy legislacyjnych absurdów, określając dozwolone krzywizny bananów, czyniąc ogórki kiszone owocami, ślimaki rybami śródlądowymi i zakazując dotacji dla gotowanego mleka?

W porównaniu z przepisami z wielu stanów USA, które powstawały w czasach dawno minionych, a nigdy nie zostały uchylone, to przysłowiowy – mały pikuś. Zerknijmy w zakurzone akta amerykańskiego prawodawstwa.

1. W mieście Zion w stanie Illinois nie wolno częstować papierosami psów, kotów ani innych zwierząt domowych. Słusznie, nie ma co demoralizować futrzaków. Najpierw papieros, a potem … kto wie!

2. Z wieloma obostrzeniami wiąże się też łowienie ryb. W Tennessee zakazane jest łapanie ich na lasso, a w Idaho nie połowisz siedząc na wielbłądzie. No, chyba, że chcesz się narazić na odpowiedzialność karną.

3. W Indianie lepiej trzymać ręce z daleka od zajęcy! Malowanie tych zwierząt lub zmienianie ich wyglądu w inny sposób to jawne łamanie prawa.

 

4. Mieszkasz w Arizonie i masz osła? Za żadne skarby nie pozwalaj mu spać w wannie! Wyjątek stanowią tu zdeklarowani przestępcy, dla których kolejne wykroczenie to jak spacerek w pogodny dzień.

5. Osiołki mieszkające w Arkansas mogą spać gdzie chcą, ale aligatory już nie. Tym nie wolno ucinać sobie drzemki w wannach. Swoją drogą – co oni do tych wanien mieli?

6. Jeżeli jesteś grafficiarzem, to niech Ci nie przyjdzie do głowy wyżywać się artystycznie na krowach! Przynajmniej w Teksasie. W tym stanie malowanie graffiti na krowach jest surowo zakazane. Tak, słychać jęk zawodu. Cóż, życie to nie bajka i nie zawsze można robić co się chce.

7. Arkansas to kiepskie miejsce dla damskich bokserów Wprawdzie prawowity mąż może spuścić manto niesfornej małżonce, ale nie częściej niż raz w miesiącu!

8. Z kolei w Los Angeles żony można tłuc do woli, ale pas nie może być szerszy niż 2 cale. Jeżeli mąć ma zamiar użyć takiego, o większej niż określona przepisami szerokość, musi uzyskać zgodę żony. Hmm… to się powinno publikować chyba dopiero po 11 wieczorem.

9. W Karolinie Południowej w ogóle mężowie mają ciężko. Żony, owszem, mogą sprać choćby i do nieprzytomności, ale tylko w niedzielę i wyłącznie na schodach gmachu sądu!

10. Dość tego bicia, czas przejść do przyjemniejszych form fizycznego kontaktu. W Vermont całować się można dopiero po tym jak wypłucze się usta roztworem wody różanej.

11. W stanie Waszyngton seks można uprawiać jedynie w pozycji misjonarskiej.

12. Miłość nie wybiera, ale czasem trzeba żądze powstrzymać. W Datona Beach na Florydzie surowo zakazane jest molestowanie koszy na śmieci.

13. Urbana w Illinois dba o to, żeby żadne nadnaturalne stwory nie wdarły się do miasta. Surowo zakazane jest tam wejście dla potworów. Na szczęście istnieje wyjście. Wystarczy uzyskanie stosownego pozwolenia od władz miejscowości. Co na to Godzilla?

14. W Maryland zakazane jest wyrzucanie z drugiego piętra snopków płonącego siana. Jeżeli czujecie taką potrzebę, wyrzućcie płonący snopek słomy lub pomaszerujcie piętro wyżej. Z trzeciego już można. Z pierwszego, zapewne też.

15. New Jersey zabrania mężczyznom robótek na drutach w czasie trwania sezonu wędkarskiego. Czyżby mylili żyłkę z włóczką?

16. Jeżeli planujesz włożenie skunksa do szuflady szefa, za żadne skarby nie rób tego w Michigan! To się może źle skończyć. Nie tyko dla skunksa i szefa.

17. Na Florydzie zakazane jest gwizdanie pod wodą.

18. Lubisz bitwy na śnieżki? Mamy kiepską wiadomość. Na szczęście tylko dla mieszkańców odwiedzających Topeka w stanie Kansas. Rzucanie śnieżkami jest tam prawem zabronione.

19. Planowałeś nocne zbiory glonów z plaży w New Hampsire? Lepiej sobie daruj, chyba, że chcesz stanąć przed sądem.

 

20. Kobiety, które są wrażliwe na łaskotki, w Wirginii, mogą spać spokojnie. Tam łaskotanie niewiast jest zakazane.

21. W Vermont nie mają już tak lekko. Panie używające sztucznych szczęk mogą je nosić wyłącznie za pisemną zgodą małżonka.

22. Dokuczają Ci gryzonie? W Kalifornii, żeby postawić pułapkę na myszy musisz mieć licencję myśliwską.

23. W Waszyngtonie seks z dziewicą jest przestępstwem. Warto dociec, jak tę sprawę rozwiązuje się technicznie i czy organizowane są wycieczki poza granice stanu, w trosce o przetrwanie jego populacji?

24. W Alasce surowo zakazane jest wyrzucanie z samolotu żywych łosi. W pełni się z tym zgadzamy, nawet po uwzględnieniu spadochronów.

25. W Luizjanie zanim zapragniesz kogoś pokąsać dobrze się zastanów. Pogryzienie własnymi zębami jest zagrożone surową karą. Może być złagodzona, jeżeli ślady zębów na ciele przeciwnika pozostawiła sztuczna szczęka.

To zaledwie początek ciągle obowiązujących przepisów, które mogą wprawić w osłupienie. Przy tym zakaz połowów wielorybów w Kansas, czy przebywania kangurów w salonach fryzjerskich Luizjany wydają się zupełnie normalne. Podobnie jak zakaz śpiewania pod prysznicem w Pensylwanii i wiele, wiele innych.

10 niezapomnianych pieszych tras w Kolorado

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię