Jak spędzić 3 dni w Savannah w stanie Georgia

Savannah Georgia

Miasto Savannah w stanie Georgia oferuje wspaniałe połączenie historii, kultury i południowego uroku. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz zabytkową dzielnicę, delektujesz się lokalną kuchnią, czy spacerujesz po malowniczych parkach, wyjątkowy charakter Savannah Cię oczaruje.

Oto 12 miejsc w Savannah, Georgia wartych zobaczenia:

Forsyth Park

Kultowy park w historycznej części miasta rozciągający się na 30 akrów. Bujna zieleń, ogrody, ścieżki spacerowe i przepiękna biała fontanna – Forsyth Fountain. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Forsyth Park są wspaniałe dęby pokryte hiszpańskim mchem, tworzące prawdziwie południową atmosferę.  W parku znajduje się również Pachnący Ogród dla osób niedowidzących, w którym zwiedzający mogą doświadczyć zapachów i faktur różnych roślin.

Savannah park

River Street

Tętniącą życiem dzielnica River Street rozciąga się wzdłuż rzeki Savannah. River Street oferuje brukowe uliczki, zabytkową architekturę, ciekawe sklepy, galerie i lokale gastronomiczne.

City Market

City Market to kolejna tętniąca życiem dzielnica ze wspaniałymi galeriami, sklepami i restauracjami. Dzielnica ta zajmuje obszar czterech bloków z zabytkowymi budynkami i brukowanymi uliczkami. Historyczne znaczenie City Market sięga XVIII wieku, co czyni go nie tylko miejscem zakupów i posiłków, ale także istotną częścią dziedzictwa Savannah.

Savannah Historic District

W tym miejscu można podziwiać XVIII- i XIX-wieczną architekturę i poznać bogatą historię Savannah. Ta największa dzielnica National Historic Landmark District w Stanach Zjednoczonych, obejmuje ponad dwadzieścia placów miejskich wypełnionych muzeami, kościołami, rezydencjami, pomnikami i słynnymi fortami z czasów rewolucji i wojny secesyjnej. Oprócz zabytków Savannah Historic District oferuje przepiękne ogrody, uliczki usłane dębami oraz festiwale i koncerty na żywo.

Cathedral of St. John the Baptist

Ta niesamowita katedra znana jest ze swojej skomplikowanej architektury i znaczenia religijnego. W katedrze znajdują sie misterne witraże i piękne wnętrza.

Wormsloe Historic Site

Pręgowana ruina Wormsloe to najstarsza stojąca budowla w Savannah oraz miejsce najstarszej plantacji w stanie Georgia.
Zapierająca dech w piersiach aleja osłonięta dębami i hiszpańskim mchem prowadzi do pręgowanych ruin Wormsloe, kolonialnej posiadłości Noble Jones.  Jones był skromnym stolarzem, który przybył do Georgii w 1733 roku wraz z Jamesem Oglethorpe i pierwszą grupą osadników z Anglii.
Odwiedzający mogą zwiedzać pozostałości ufortyfikowanego domu Jonesa i inne pręgowane budowle, które dają wgląd w kolonialną architekturę i życie codzienne.
Na terenie Wormsloe znajduje się centrum dla zwiedzających, w którym można poznać historię Wormsloe oraz ludzi, którzy tam mieszkali i kulturowe znaczenie tego miejsca.

Wormsloe

Bonaventure Cemetery

To słynny zabytkowy cmentarz położony na malowniczym urwisku z widokiem na rzekę Wilmington. Cmentarz rozciąga się na ponad 100 akrach i jest znany z malowniczego otoczenia, skomplikowanych rzeźb i bujnej architektury krajobrazu. Cmentarz nazywany jest plenerowym muzeum sztuki i historii gdyż wiele nagrobków i pomników prezentując różne style architektoniczne. Bonawentura jest również miejscem wiecznego spoczynku wielu znanych osobistości, w tym autora tekstów Johnny’ego Mercera i powieściopisarza Conrada Aikena.
Zwiedzanie z przewodnikiem jest dostępne dla gości zainteresowanych poznaniem historii cmentarza, jego słynnych mieszkańców oraz symboliki kryjącej się za różnymi pomnikami.

Skidaway Island State Park

Udaj się do Parku Stanowego Skidaway Island, który zajmuje 588 akrów. W parku znajdziesz szlaki przyrodnicze, różnorodne ekosystemy, wieże obserwacyjne, widoki na bagna oraz możliwość obserwowania ptaków i pływania kajakiem. W parku znajduje się Centrum Informacyjne gdzie można się dowiedzieć na temat unikalnych cech przyrodniczych parku i lokalnej fauny i flory.

Savannah Riverboat Cruises

Wyrusz w relaksujący rejs statkiem po rzece Savannah. Podczas rejsu możesz nacieszyć  duszę i wzrok przepięknymi malowniczym widokami na okolicę oraz posmakować kuchni południowej.

Savannah rzeka

Tybee Island

Wybierz się na krótką przejażdżkę na wyspę Tybee położoną zaledwie 20 minut od Savannah. Jest to wyspa barierowa odprężającą nadmorską atmosferę i szereg atrakcji. Na wyspie znajdują sie piaszczyste plaże, muzeum i stacja latarni morskiej oraz wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki.

Telfair Museums

Telfair Museums to zbiór trzech historycznych miejsc. Telfair Academy – Owens-Thomas House i Jepson Centre for the Arts. Akademia Telfair – muzeum mieszczące się w rezydencji w stylu regencji, które prezentuje sztukę amerykańską i europejską z XVIII i XIX wieku. Druga część to Dom Owensa -Thomasa, która daje możliwość zwiedzenia zabytkowego domu, prezentującego zarówno pokoje z epoki, jak i sztukę dekoracyjną, oferując wgląd w życie elity Savannah.  Jepson Center for the Arts to muzeum sztuki współczesnej, które gości rotacyjne wystawy sztuki nowoczesnej i współczesnej w imponującej scenerii architektonicznej.

 

Savannah History Museum

Muzeum Historii Savannah mieszczące się w zabytkowym budynku Georgia Railroad, zawiera przegląd historii Savannah, od jej założenia do dnia dzisiejszego.

Eksponaty obejmują takie tematy, jak wojna o niepodległość, wojna domowa i dziedzictwo architektoniczne miasta.

Kultura karaibska w Miami: Smak, dźwięki i radość życia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię