Jak spędzić czas w Chicago? Podpowiadamy

Umówmy się, że prędzej czy później każdego z nas dopadnie nuda. Chociaż ktoś złośliwy powiedział kiedyś, że inteligentni ludzie się nie nudzą.

Bzdura! Nuda dopadała najtęższe umysły tego świata – Kopernika, Einsteina, Curie-Skłodowską, podobno nawet pan Tesla miewał chwile słabości.

Na szczęście Chicago kipi atrakcjami, więc bez względu na poziom nudy każdy w Wietrznym Mieście znajdzie coś dla siebie. I nie chodzi tylko o muzea – w końcu jak często można gapić się na artefakty.

Ale do rzeczy. Ekipa Mojo Travels przygotowała poradnik o tym, jak spędzić dobę w Chicago. Na pierwszy ogień, wyjdę na hipokrytę, poszło Muzeum Nauki i Przemysłu (Museum of Science and Industry). To miejsce naprawdę robi wrażenie, nawet na stałych bywalcach. I bynajmniej nie jest to plac zabaw dla dzieci, chociaż najmłodsi absolutnie nie będą się tu nudzić.

Amatorzy mokrych wrażeń powinni wybrać się do Shedd Aquarium. Fantastyczne miejsce. Byłem i to nie raz.

Muzeum Historii Naturalnej (Field Museum) z mojego punktu widzenia trąci myszką. To miejsce szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym zwiedzającym.

A co z fanami sportu? Ci absolutnie nie będą narzekać na nudę. Stadionów w Wietrznym Mieście mamy pod dostatkiem. Szczegóły w filmiku.

15 niesamowitych rezydencji w Chicago, które musisz zobaczyć

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię