Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?

Zarówno podczas jak po procesie odchudzania należy zadbać o swoją skórę, zwłaszcza o jej jędrność.

Najbardziej spektakularne efekty można uzyskać korzystając z oferty profesjonalnych salonów urody, które dobiorą i wdrożą odpowiednią dla naszej skóry kurację. Warto jednak zadbać o skórę także za pomocą „domowych sposobów”.

Nieoceniony wpływ na jędrność skóry ma ruch, który jednocześnie jest fundamentalnym elementem zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna powinna zostać wdrożona jeszcze podczas odchudzania – niemal w każdej siłowni znajdziemy zajęcia i sprzęt dedykowany odpowiednim częściom ciała oraz tzw. „ogólnorozwojowy”. Najważniejszymi partiami ciała, na które należy zwrócić szczególną uwagę są: brzuch, pośladki i uda – tam odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej, po której spaleniu może powstać nieciekawy efekt zgromadzonych nadmiarów sfałdowanej skóry. Warto poradzić się trenera, który może wspomóc doborem odpowiednich ćwiczeń.

 

Korzystny wpływ na jędrność i gładkość skóry ma peeling – jego zadaniem jest zlikwidowanie martwego naskórka, regularne stosowanie tego rodzaju zabiegu może się również przyczynić do zmniejszenia czy też nawet zmniejszenia przebarwień skórnych. Dobrze oczyszczona skóra będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale będzie także szybciej i efektowniej wchłaniać nakładane na nią substancje – jest więc to czynność niezbędna przed nakładaniem różnego rodzaju kremów i innych preparatów ujędrniających skórę. Co więcej, zostało udowodnione naukowo, że regularnie stosowany peeling wspomaga krążenie – co przedkłada się na lepsze samopoczucie.
Oto mała rada na zastosowanie peelingu domowego:
Do zmielonej i zaparzonej kawy dodaj olej kokosowy lub oliwkę dla dzieci. Otrzymaną mieszankę wmasuj w skórę, następnie dobrze spłucz letnią wodą.

Innym domowym sposobem jest masaż przy użyciu prysznica. Oczywiście, im lepsze posiadamy ciśnienie wody tym lepsze efekty uzyskamy; ważne jest także, aby naprzemiennie używać zimnego i ciepłego strumienia wody – pamiętając przy tym aby różnica temperatur nie była byt duża. Nieco podobną do tej metody jest „szczotkowanie ciała” przy użyciu specjalnej szczotki – np. z kozim lub końskim włosiem. Jest to sposób zaczerpnięty z hinduskiej ajurwedy i medycyny chińskiej, który przedkłada się na poprawę jędrności skóry, usuwanie martwego naskórka, zapobiega także wrastaniu włosów po goleniu. Przed rozpoczęciem szczotkowania należy oczyścić i osuszyć skórę. Ciało należy masować szczotką od dołu do góry przez kilkanaście minut. W tej metodzie należy wziąć pod uwagę m.in. gojące się rany, podrażnienia i wrażliwość skóry.

Ostatnią rzeczą o której należy wspomnieć to kosmetyki, których można używać w domu. Według specjalistów należy wybierać takie specyfiki, które zawierają kofeinę – mająca ogólny, pozytywny wpływ na gładkość, jędrność i elastyczność skóry. Zaleca się także ich stosowanie przed rozpoczęciem treningu. Osoby z wrażliwą skóra powinny unikać rozgrzewających balsamów.

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię