Jak wypożyczyć samochód w USA? Poradnik dla przylatujących z Polski (WIDEO)

Chcecie wypożyczyć samochód na amerykańskim lotnisku? Nic prostszego. Dzięki naszemu poradnikowi załatwicie sprawę szybko i bezstresowo. Jak wypożyczyć samochód na lotnisku w USA? Zobaczcie i podajcie dalej.

Jak bez stresu wypożyczyć samochód w USA?

Przydatny poradnik przygotował Paweł, szef projektu interameryka.com. Cena wynajmu samochodu jest jasno określona, jednak nie zawsze firma, która zajmuje się wypożyczaniem aut, informuje o kwocie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie jest zdecydowanie najważniejsze. Paweł poleca co najmniej dwa rodzaje ubezpieczeń – CDW (Collision Damage Waiver) i LDW (Loss Damage Waiver – ubezpieczenie od aktów wandalizmu i kradzieży).

Warto sprawdzić, czy wypożyczonym samochodem możemy poruszać się po wszystkich stanach USA. Niektóre firmy pozwalają na podróżowanie tylko po sąsiednich stanach. Samochód warto zarezerwować przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Decydując się na wypożyczenie samochodu należy dokładnie przeczytać warunki umowy. Limit przebiegu może nas finansowo zaboleć przy oddawaniu auta.

Co istotne międzynarodowe prawo jazdy nie jest niezbędne przy wypożyczaniu samochodu w USA. Polskie prawo jazdy i paszport pozwolą nam załatwić wszystkie niezbędne formalności.

Warto korzystać z usług dobrej, sprawdzonej wypożyczalni – zaznacza Paweł. Należy zwrócić uwagę na stan techniczny wypożyczanego samochodu, by podróż odbyła się bez zbędnych niespodzianek.

Główne wypożyczalnie w USA:

Enterprise

Alamo

Budget

Avis

Thrifty

Hertz

Dollar Car Rental

Sixt rent a car

Advantage

National

Szerokiej drogi!

Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię