10 najpiękniejszych plaż w USA

Kontynent amerykański położony jest między dwoma oceanami, a usytuowane na nim Stany Zjednoczone znajdują się pod wpływem klimatów od zwrotnikowego po arktyczny.

Powoduje to, że USA dysponują ogromną ilością plaż i zakątków nadmorskich, które uznawane są z najpiękniejsze na świecie.

1. Waikiki, Hawaje

Położona na Hawajach w dzielnicy o tej samej nazwie. Jest to turystyczne centrum Hawajów. Plaża otoczona jest hotelami. Rozciąga się z niej wspaniały widok na zbocze nieaktywnego wulkanu Diamond Head. Wybierająć się na tę plażę, warto mieć na uwadze, że jest dość krótka, a połowa wydzielona jest specjalnie dla surferów.

Waikiki

2. Punalu’u, Hawaje

Dysponująca fantastycznymi krajobrazami, położona na Wielkiej Wyspie, Punalu’u znajduje się w niewielkiej odległości od Parku Narodowego Wulkanów. Jest bez wątpienia najbardziej imponującą hawajską plażą. Co ciekawe, piasek na tej plaży ma czarny kolor. Jest to pozostałość po atywności wulkanów.

Punalu’u

3. Zatoka Kapalua, Hawaje

Położona w północno-zachodniej części Maui na Hawajach. Piasek ma biało-złoty kolor, a dno morskie w pobliżu obfituje w koralowce. Jest idealnymi miejscem do nurkowania nawet dla początkujących

Kapalua

4. Hamoa, Hawaje

Ma kształt półksiężyca o długości około 300 m. Pokryta jest mieszaniną jasnego i ciemnego piasku. Woda ma kolor intensywnie niebieski z dużymi falami, co stanowi atrakcję dla surferów.

Hamoa

5. Myrtle Beach, Wschodnie Wybrzeże USA

Położona nad Atlantykiem, bardzo długa plaża, dzieli się na dwie części: północną i południową. Znajduje się tutaj największe w Stanach Zjednoczonych „diabelskie koło”, z którego można podziwiać ocean.

Myrtle Beach

5. Coopers Beach, Wschodnie Wybrzeże USA

Pokryta jest śnieżno-białym piaskiem, który formuje majestatyczne wydmy, porośnięte rzadką roślinnością. W oddali można zobaczyć stare rezydencje, znajdujące się wzdłuż całego wybrzeża.

Coopers Beach

 

6. Pfeiffer Beach, Zachodnie Wybrzeże USA

Piasek na plaży ma niezwykły, purpurowo-fioletowy kolor. Ten niezwykły kolor jest wynikiem obecności granatu manganowego w skałach wzgórz. Główną atrakcją są piękne widoki malowniczych skał. Wybierając się na plażę trzeba pamiętać, że północna część plaży jest często niedostępna podczas przypływu.

Pfeiffer Beach

7. El Matador, Zachodnie Wybrzeże USA

Usytuowana jest u podnóża 45 m klifu, w pobliżu Malibu. Znajduje się tu wiele podwodnych jaskiń, które jednakże można zwiedzać podczas odpływu oceanu.

El Matador

8. Venice Beach, Zachodnie Wybrzeże USA

Wzdłuż nabrzeża ciągnie się słynna promenada, za którą rozciąga się piaszczysta plaża. Jest to także miejsce, gdzie tworzą uliczni artyści.

Venice Beach

9. Pensacola Beach, Floryda

Pokryta olśniewająco białym piaskiem, składającym się prawie w 100% z kwarcu. Jest szeroka i bardzo długa, miejsce wymarzone do nadmorskich spacerów.

Pensacola Beach

10. Miami Beach, Floryda

Najpopularniejsze z plaż Miami usytuowana jest przy ulicy Ocean Drive. Nieodłącznym elementem są kolorowe budki ratowników.

Global Entry Program – wszystko co musisz wiedzieć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię