Konopie indyjskie w walce z bólem

Najnowsze badania wykazały, że osoby chorujące na fibromialgię mają szansę na życie w mniejszym bólu. Te same badania wskazują, że osoby walczące z bezsennością mają szansę na lepszy sens.

Fibromialgia to przewlekła niezapalna choroba reumatyczna tkanek miękkich. Choroba ta jest bardzo bolesna. Ból może obejmować fragment lub całe ciało i zazwyczaj zaczyna się w okolicy krzyża skąd promieniuje wzdłuż kręgosłupa na tył głowy, do barków, łokci i rąk. Mózg osób chorujących na fibromialgię jest nieustannie aktywny, co jest skutkiem nieprawidłowego wydzielania malatoniny i kortyzolu oraz DHEA.

Do tej pory nie znaleziono leku na fibromialgię a problemy z bezsennościa, które również są jednym z objawów firomialgii, leczone są zaledwie doraźnie.

Naukowcy Laura M. Borgelt, Kari Lanette Franson oraz Abraham M. Nussbaum zauważyli, że jednym z najpopularniejszych zastosowań medycznych konopi jest złagodzenie bólu. Dodatkowo istnieją dowody naukowe na “wyraźną poprawę” w przypadku różnych jego rodzajów, w tym bólu mięśni, które towarzyszą ludziom cierpiącym na fibromialgię.

Z ich badań wynika, że CBD, kannabidiol zmniejszenia stany zapalne, leczy epilepsję, łagodzi niepokój i stany lękowe, spowolnienia postęp choroby Alzheimera, zmniejsza głód nikotynowy. CBD jest szansą dla ludzi walczących z fibromialgią i bezsennością.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię