10 książek poprawiających nastrój

Przyszło nam żyć w trudnych czasach, a to pociąga za sobą nieznaną wcześniej falę lęków, nerwic i depresji. Każdy przeżywający trudny czas próbuje znaleźć ukojenie i pocieszenie. Różne są metody na poprawę nastroju. My proponujemy dobrą i optymistyczną lekturę. Oto 10 subiektywnych propozycji.

1. Katarzyna Grochola „Pocieszki”

Pełne lekkości i humoru, urocze opowiastki na każdy tydzień roku – w sumie 52. Niepowtarzalny styl i urok prozy Katarzyny Grocholi w doskonałym wydaniu. Nazwa w pełni adekwatna do zawartości.

2. Marta Matulewicz „Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki”

Literatura kobieca w bardzo optymistycznym i podnoszącym na duchu wydaniu. Podsumować można ją powiedzeniem – popraw koronę i idź dalej, czy każdy koniec oznacza zarazem początek czegoś nowego.

 

3. Fannie Flagg „Smażone zielone pomidory”

Klasyka literatury optymistycznej i podnoszącej na duchu. Znajomości zawarte w nieoczekiwanych miejscach mogą mieć równie nieoczekiwanie skutki.

4. Norman Vincent Peale „Moc pozytywnego myślenia”

Tytuł nie pozostawia wątpliwości, że to lektura podnosząca na duchu. W dodatku z instrukcją jak odzyskać optymizm i jak go utrzymać.

5. Katarzyna Nosowska „A ja żem jej powiedziała”

Znana wokalistka zespołu „Hey” słynie z niebanalnego poczucia humoru. Jak się okazuje, nie tylko śpiewanie wychodzi jej świetnie. Zbiór felietonów, który wywoła uśmiech u największych ponuraków.

 

6. Jan Kaczkowski „Grunt pod nogami”

Ksiądz Jan Kaczkowski stał się ikoną optymizmu. Młodo zmarły na glejaka, do ostatnich chwil podtrzymywał na duchu innych – ze swadą i humorem. Książka pełna jest tego, czym urzekał zarówno wierzących, jak i niewierzących, a nawet antyklerykałów. Niezwykle barwna osobowość i taka też książka, która po niej pozostała.

7. Regina Brett „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”

Książka dla osób o niskiej samoocenie. Winduje ją w górę i pokazuje, że w wielu przypadkach chcieć to naprawdę znaczy móc.

8. Nicolas Sparks „Pamiętnik”

Lektura dla tych, co lubią się nad książką pośmiać, wpaść w chwilę zadumy, czy uronić łzę wzruszenia. Bardzo emocjonalna i bardzo podnosząca na duchu.

9. Susanna Kaysen „Przerwana lekcja muzyki”

Na podstawie tej lektury nakręcono kultowy film i doskonałej obsadzie. Choć książka porusza tematy niewesołe, to dodaje wiary i nadziei w lepsze jutro. Codzienność szpitala psychiatrycznego dla kobiet w drugiej połowie XX wieku może zaskoczyć.

 

10. Douglas Adams „Autostopem przez galaktykę”

Pełna fantazji i humoru, szalona opowieść S-F należy do żelaznej kolekcji poprawiaczy humoru. O zawrót głowy może przyprawić już sama charakterystyka – Przewodnik po Galaktyce, komedia science fiction „trylogia pięciu książek” Douglasa Adamsa, z szóstą książką napisaną przez Eoina Colfera.

Miłej lektury!

MT

Lista 10 najpopularniejszych nowości na rynku księgarskim (książki motywacyjne)

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię