Na potęgę wykupują książki z przepowiedniami Nostradamusa. Oto powód

Wektor czasu skierowany jest w jedną stronę. Czasu nie możemy zatrzymać ani cofnąć, prawie niemożliwe jest przewidzenie przyszłości. W ograniczonym zakresie jedynie możemy założyć, że coś się wydarzy na podstawie analizy faktów, które miały miejsce w przeszłości.

Nawet największe superkomputery posługujące się sztuczną inteligencją, nie są w stanie przewidzieć tego, co nastąpi w dłuższym okresie czasu. Jednakże są ludzie, którym się to udało.

Przepowiednia

Słownik Języka Polskiego podaje definicję, że jest to: ”wypowiedź o rzeczach mających nastąpić”. Przepowiednie zawsze dotyczą przyszłości i jest ich kilka rodzajów. Są przepowiednie dla poszczególnych krajów, dla całego świata lub poszczególnych osób. Szczególnym rodzajem przepowiedni są proroctwa, czyli wiedza przekazywana przez Boga lub bogów za pośrednictwem proroków.

Nostradamus

Urodził się we Francji w roku 1503. Z zawodu był aptekarzem. Dla nas bardziej znany jest jako mistyk, doradca Katarzyny Medycejskiej, a przede wszystkim jako autor przepowiedni. Spisywał je w formie rymowanych czterowierszy, w których w sposób alegoryczny, nie podając dat, opisywał bitwy, katastrofy, złowrogie wydarzenia. Wielu ludzi uznaje, że Nostradamus przewidział tak znaczące wydarzenia, jak: II wojna światowa, czy zamachy z 11 września.

Książka Mario Readinga

„Nostradamus: The Complete Prophecies for the Future” , dzieło Mario Readinga, napisane w roku 1990, po śmierci Elżbiety II, trafiło na listę bestsellerów. Wcześniej sprzedano zaledwie 5 egzemplarzy. Tak wielką popularność spowodowało pewne spostrzeżenie Readinga. Brytyjczyk odkrył, że czterowiersze w dziele Nostradamusa opatrzone są indeksami, które oznaczają konkretne daty. Dokonując analizy, przewidział kilka doniosłych zdarzeń i poparł swoje wnioski cytatami z Nostradamusa. Kilka wydarzeń ma dopiero nastąpić.

  • śmierć królowej Elżbiety II w wieku 96 lat
  • abdykacja króla Karola III
  • koronę odziedziczy książę Harry, a nie jego starszy brat William
  • siedem miesięcy wojny w Ukrainie
  • zdarzenia związane z osobą Elona Muska

 

Przewidywania Readinga dotyczą stosunkowo krótkiego czasu, tak więc nie tylko nabywcy jego książki będą mieli szansę przekonać się, czy jego przepowiednie były trafne.

Dziennik – przyjacielem w trudnych czasach

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię